SILNE STRONY

 

Kowaliow: najsilniejsze ciosy w wadze półciężkiej - zarówno lewą jak i prawa ręką. Umiejętność zakończenia walki każdym ciosem. W ringu nie zna litości - każdy cios jest bity z całej siły, tak by zranić przeciwnika. Doświadczenie - to jego czternasta kolejna walka o tytuł mistrza świata.

 

Alvarez: Umiejętność zadawania szybkich kombinacji, precyzyjny lewy prosty. Doskonały w kontrowaniu - potrafi wyczekać na idealny moment, wykorzystać błąd rywala.

 

SŁABOŚCI

 

Kowaliow: Lubi atakować zapominając o obronie - szczególnie niebezpieczne przeciwko Alvarezowi.

 

Alvarez: Nie ma jednego ciosu, który zmienia obraz walki. W ostatnich sześciu walkach tylko jedną zakończył przed czasem.

 

SZYBKOŚĆ

 

Kowaliow: Przeciętna szybkość, walka oparta bardziej na sile zadawanych ciosów niż ich szybkości.

 

Alvarez: Szybkość to będzie największa broń Kolumbijczyka. Znacznie szybciej zadający ciosy od Kowaliowa, będzie czekał, kiedy Rosjanin się odsłoni, żeby trafić go całą serią.

 

STYL WALKI

 

Kowaliow: Wielokrotnie udowadniał, że jest znakomitym pięściarzem, ale nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów. Nie lubi tracić czasu, od początku starając się wywierać presję na rywalu, kończąc pojedynek tak szybko, jak jest to możliwe.  

 

Alvarez: Cierpliwość - to podstawa stylu Alvareza. Szybki lewy prosty mający kontrolować dystans, na wymianę idzie tylko wtedy, kiedy dostrzega słabość przeciwnika

 

Kluczami do zwycięstwa będą dla obu pięściarzy dwa elementy - dla Alvareza umiejętność przyjęcia ciosu Kowaliowa i normalne kontynuowanie walki, a dla Rosjanina poradzenie sobie z szybkością przeciwni