W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w 2007 roku, kiedy do kadry powołał go selekcjoner Leo Beenhakker. Z czasem stał się podstawowym prawym obrońcą reprezentacji. Wystąpił również na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i cztery lata później we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Na tegorocznym mundialu w Rosji wziął udział w dwóch spotkaniach, a podopieczni Adama Nawałki odpadli w fazie grupowej.

 

Piszczek, bo o nim mowa, sobotę poinformował, że jego przygoda z reprezentacją dobiegła końca. Podziękował za wsparcie zarówno trenerom i członkom sztabów szkoleniowych, swoim kolegom z boiska, jak i kibicom. "11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał" - napisał.


Miłośnicy polskiej reprezentacji nie pozostali mu dłużni i do piłkarza natychmiast zaczęły spływać podziękowania. Pod uruchomionym na Twitterze hasztagu #PiszczuMiszczu kibice publikują wyrazy wdzięczności za postawę, jaką Piszczek prezentował w biało-czerwonych barwach.