Sobiech zastąpi króla strzelców? Powrót do Ekstraklasy coraz bardziej realny!

Piłka nożna
Sobiech zastąpi króla strzelców? Powrót do Ekstraklasy coraz bardziej realny!
fot. CyfraSport

Artur Sobiech wyjechał z Ekstraklasy w 2011 roku, jednak nigdy nie udało mu się podbić Niemiec. Sześć lat spędzonych w Hannoverze to zaledwie 28 goli napastnika, który w tej chwili jest zawodnikiem drugoligowego Darmstadt 98. Były reprezentant Polski coraz odważniej myśli o powrocie do Ekstraklasy, a faworytem do jego ściągnięcia jest Wisła Kraków.

Biała Gwiazda, która borykała się tego lata z poważnymi problemami finansowymi poszukuje kogoś, by wypełnić lukę po Carlitosie. Król strzelców Ekstraklasy 2017-2018 zmienił jej barwy na Legię, a Wisła wciąż potrzebuje snajpera zapewniającego pewną liczbę goli.

 


Wybór może paść na Sobiecha. 13-krotny reprezentant Polski po raz ostatni biało-czerwoną koszulkę założył w 2015 roku. Sześć sezonów w barwach Hannovera przyniosło 145 występów i 28 goli, jednak w tej chwili zielone światło na transfer dał mu obecny klub grający na zapleczu, a więc SV Darmstadt 98.

Klub z zachodu Niemiec jawnie przyznał, że daje 28-latkowi zielone światło w szukaniu nowego klubu. Obecny kontrakt obowiązuje do czerwca 2019 roku, jednak klub nie zamierza przedłużać z nim umowy.

W przeszłości Sobiech grał w Ruchu Chorzów i Polonii Warszawa. Jego usługami były zainteresowane także Zagłębie Lubin i Jagiellonia Białystok, jednak żaden z klubów nie wykonał konkretnych kroków.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze