Zwycięstwo Wong Chun Tinga w meczu Azja - Europa

Inne
Zwycięstwo Wong Chun Tinga w meczu Azja - Europa
fot. PAP

Występujący od czterech lat w polskiej superlidze Wong Chun Ting zdobył punkt dla Azji w wygranym 4:1 sobotnim meczu tenisistów stołowych z Europą, który odbył się w Nantong we wschodnich Chinach.

Reprezentant Hongkongu pokonał Szweda Kristiana Karlssona 3:0 (14:12, 11:4, 11:7). Wong Chun Ting zrewanżował się za porażkę w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów w spotkaniu Dekorglassu Działdowo z Borussią Duesseldorf.

W niedzielnym, drugim meczu Azja - Europa pingpongista Dekorglassu spotka się z Portugalczykiem Marcosem Freitasem, który w sobotę wywalczył honorowy punkt dla Starego Kontynentu. Wygrał z Koreańczykiem Lee Sangsu 3:1 (11:9, 10:12, 11:7, 11:9).

26-letni Wong Chun Ting pierwszy sezon w polskiej superlidze spędził w Morlinach Ostróda, a od 2015 roku jest zawodnikiem klubu z Działdowa. Kiedy przyjechał na Warmię i Mazury, zajmował 48. miejsce na świecie, a obecnie jest 10. Zimą 2017 roku plasował się na szóstej pozycji.

Oprócz niego i Lee Sangsu, w ekipie Azji w Nantong występują Japończyk Koki Niwa (3:2 z Białorusinem Władimirem Samsonowem), Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan (3:2 z Duńczykiem Jonathanem Grothem) i Chińczyk Zhang Jike (3:0 z Niemcem Bastianem Stegerem).

Pula nagród weekendowego dwumeczu wynosi 100 tysięcy euro.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze