0,04 s zabrakło Polce do brązowego medalu ME w pływaniu!

Alicja Tchórz zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw Europy w Glasgow. Od trzeciej Finki Mimosy Jallow była wolniejsza o zaledwie 0,04 s. Wygrała Brytyjka Georgia Davies, przed Rosjanką Anastasiją Fesikową.

Tchórz, która w sobotnim półfinale wynikiem 27,72 ustanowiła rekord Polski, w decydującym wyścigu popłynęła minimalnie wolniej - 27,74. Czas Davies to 27,23, a Fesikowej 27,31.

Trzeciego dnia mistrzostw z Polaków w finale zaprezentował się jeszcze Jan Świtkowski, który zajął szóste miejsce na 200 m stylem motylkowym - 1.56,53. Wygrał rewelacyjny 18-letni Węgier Kristof Milak - 1.52,79. Drugi był jego rodak Tamas Kenderesi - 1.54,36, a trzeci Włoch Federico Burdisso - 1.55,97.

Świtkowski w 2015 roku w Kazaniu zdobył w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw świata. W Rosji popłynął jednak o ponad dwie sekundy szybciej.

W niedzielę troje Polaków rywalizowało jeszcze w półfinałach; wszyscy odpadli. Daniela Georges na 200 metrów stylem dowolnym została sklasyfikowana na 14. miejscu (2.00,43), Bartłomiej Roguski na 200 m stylem klasycznym na 12. (2.11,32), a Dawid Szwedzki na 200 m stylem zmiennym na 16. (2.03,64).

Impreza zakończy się 9 sierpnia. Biało-czerwoni mają na koncie jeden medal. Brązowy zdobyła w piątek męska sztafeta 4x100 m kraulem.