ME w wioślarstwie: Deresz i Dorociak wicemistrzyniami Europy

Inne
ME w wioślarstwie: Deresz i Dorociak wicemistrzyniami Europy
fot. PAP

Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w Glasgow w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. To czwarty krążek biało-czerwonych w tej imprezie.

Deresz broniła tytułu sprzed roku z czeskich Racic, gdzie płynęła w parze z Martyną Mikołajczak. Tym razem musi zadowolić się drugim miejscem. Złoty medal zdobyły Holenderki, a brązowy - Szwajcarki.

 

Był to trzeci z pięciu niedzielnych finałów A z udziałem polskich osad. Wcześniej w tej samej konkurencji piąte miejsce zajęli Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, z kolei Katarzyna Wełna była czwarta w wyścigu jedynek wagi lekkiej.

 

W sobotę biało-czerwoni wywalczyli trzy medale: złoty (czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann) oraz dwa brązowe (czwórka podwójna: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel oraz czwórka bez sterniczki: Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki).

 

Najważniejszą tegoroczną imprezą wioślarską będą mistrzostwa świata, które odbędą się 9-16 września w bułgarskim mieście Płowdiw.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze