Memoriał Królaka: Zwycięstwo Banaszka

Inne
Memoriał Królaka: Zwycięstwo Banaszka
fot. PAP

Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) wygrał w niedzielę w Warszawie dziewiątą edycję kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka. Zgromadził 33 pkt i wyprzedził Tobiasza Pawlaka (Domin Sport) - 17 i Karola Michalskiego (Pronghorn Racing Denmark) - 10.

Kolarze rywalizowali w historycznym centrum stolicy na 2,7-kilometrowej rundzie, którą pokonywali 15 razy. Start i meta znajdowały się na Krakowskim Przedmieściu, a najbardziej widowiskowym fragmentem trasy był podjazd po przedwojennym bruku ulicy Bednarskiej.

Rywalizację kobiet (10x2,7 km) wygrała Magdalena Sadłecka - 26 pkt. Najszybszy wśród juniorów na takiej samej trasie był Karol Wawrzyniak - 30, a wyścig juniorek zakończył się zwycięstwem Pauliny Pastuszek (wszyscy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) - 10 pkt.

Zawody były eliminacją mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

Stanisław Królak, zmarły w 2009 roku w wieku 78 lat, to jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, zwycięzca Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Triumf w tej wielkiej międzynarodowej imprezie przyniósł zawodnikowi, który przez całą karierę reprezentował barwy warszawskich klubów – Legii i Sarmaty, ogromną popularność. Przez lata był wzorem dla pokoleń młodych adeptów kolarstwa, a jego sukces w Wyścigu Pokoju powtórzył dopiero w 1970 roku Ryszard Szurkowski.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze