Dwie propozycje walki dla Adamka! Zaczyna przygotowania na Florydzie

Sporty walki

Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) wróci na ring jeszcze w tym roku! Jak poinformował Mateusz Borek, "Góral" poznał już swojego najbliższego rywala po konsultacjach wewnątrz jego zespołu i rozpocznie przygotowania za tydzień na Florydzie. Będzie mu towarzyszył między innymi Jakub Chycki.

Adamek ma na swoim koncie trzy wygrane walki z rzędu, a w swoim ostatnim występie efektownie znokautował Joeya Abella (34-10, 32 KO) na Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Wiele spekulowano na temat następnej walki byłego mistrza świata, a ostateczne decyzje prawdopodobnie już zapadły i wkrótce nastąpi ogłoszenie.
 
Mateusz Borek poinformował na Twitterze, że "Góral" otrzymał dwie świetne propozycje i decyzja została podjęta wewnątrz zespołu, a negocjacje przebiegają sprawnie i profesjonalnie. 41-letni pięściarz ma w poniedziałek 13 sierpnia rozpocząć przygotowania do kolejnej walki w Vero Beach na Florydzie.
 
W jego zespole tradycyjnie już znajdą się trener Gus Curren czy doktor Jakub Chycki, który dołączy do zespołu przed końcem tego tygodnia.
 
 
Wśród ewentualnych rywali "Górala" wymienianych było kilka nazwisk, ale najwięcej mówiło się o Jerrellu Millerze (21-01, 18 KO), z którym Polak mógłby się zmierzyć 6 października. Amerykanin w zeszłym roku pokonał Mariusza Wacha (33-3, 17 KO). Wykluczony został z kolei pojedynek 41-latka z Gilowic z Denisem Lebiediewem (30-2, 22 KO), który chciał 10-rundowego pojedynku w umownym limicie 97 kg.
 
W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Adamka z Abellem.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze