Odsłonięto pomnik byłego selekcjonera Anglii

Piłka nożna
Odsłonięto pomnik byłego selekcjonera Anglii
fot. PAP

Przed stadionem piłkarskiego zespołu Watford został odsłonięty pomnik byłego trenera tego klubu i selekcjonera reprezentacji Anglii (1990-1993) Grahama Taylora, który zmarł w styczniu 2017 roku na atak serca.

W latach 1977-87 oraz 1996-2001 Taylor był menadżerem Watfordu, który występować będzie w Premier League w rozpoczynającym się w piątek nowym sezonie.

 

Przedstawiciele władze klubu podczas ceremonii odsłonięcia pomnika przedstawiającego siedzącego na ławce trenerskiej Taylora nazwali go największym szkoleniowcem w historii Watfordu.

 

Jako zawodnik grał w Grimsby Town i Lincoln City i właśnie w tym drugim klubie zakończył przedwcześnie karierę z powodu kontuzji stawu biodrowego oraz rozpoczął - w 1972 r. - przygodę trenerską.

 

Prowadził też Aston Villę, Birmingham, Wolverhampton Wanderers, a od lata 1990 roku reprezentację Anglii, z którą zakwalifikował się na mistrzostwa Europy 1992 (drużyna nie wyszła z grupy). Jeszcze gorzej poszło Anglikom w kwalifikacjach mistrzostw świata 1994 - nie zdołali wywalczyć awansu na mundial i to zakończyło jego karierę jako selekcjonera drużyny narodowej.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze