ME Berlin 2018: Drugi dublet Polaków! Złoto Haratyka, srebro Bukowieckiego w pchnięciu kulą

Inne

Michał Haratyk wywalczył złoty, a Konrad Bukowiecki srebrny medal w konkursie pchnięcia kulą na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. To drugi taki dublet Polaków we wtorek w Berlinie. Wcześniej dwa medale zdobyli w rzucie młotem Wojciech Nowicki (złoto) i Paweł Fajdek (srebro).

Haratyk, mając najlepszy wynik na europejskiej liście, był jednym z faworytów tej konkurencji. W pierwszej próbie Haratyk pchnął kulę na odległość 20.94, a Bukowiecki na 20.01.

 

Liderem został faworyt gospodarzy David Storl, który uzyskał 21,41 m, ale riposta Haratyka w kolejnej serii była znakomita – 21.72! Bukowiecki również zaprezentował się kapitalnie, a wynik 21.66 to jego najlepszy rezultat na otwartym stadionie. Storl wypadł z koła i po drugiej serii dwaj Polacy znaleźli się na czele. Trzecie pchnięcie Bukowiecki i Storl spalili, a Haratyk trafił pod 21. metr (20.96).

 

Ścisły finał Bukowiecki rozpoczął od spalonej próby, a Haratyk pchnął 21.50. Strol osiągnął 21.34 m, czyli w czołówce nie nastąpiły zmiany. W piątej serii zawodnicy z czołowej trójki solidarnie spalili próby. Ostatnia seria nie przyniosła zmiany kolejności. Niemiec Storl spalił, Bukowiecki uzyskał 20.84 m, a Haratyk, mając już zapewnione złoto, zakończył zawody kapitalnym pchnięciem na odległość 21.66 m.

 

Wyniki:

1. Michał Haratyk (Polska) – 21,72 m
2. Konrad Bukowiecki (Polska) – 21,66 m
3. David Storl (Niemcy) – 21,41 m.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie