Polscy siatkarze powalczą o Puchar Prezydenta

Siatkówka
Polscy siatkarze powalczą o Puchar Prezydenta
fot. Cyfrasport

Siatkarze reprezentacji Francji, Kanady, Polski i Rosji przygotowują się do mistrzostw świata. Wcześniej jednak czeka ich występ na XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Organizatorzy turnieju ujawniają, jak będzie wyglądał Puchar ufundowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, odkrywają również pierwsze tajemnice związane z atrakcjami dla kibiców.

– Siatkarzy zawsze bardzo motywuje fakt, że walczą o trofeum ufundowane przez najważniejszą osobę w państwie – nie ukrywa pomysłodawca i organizator Memoriału Jerzy Mróz. – Tym razem, symbolika jest tym ważniejsza, ponieważ obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – dodaje Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, który jednocześnie zapowiada perfekcyjnie przygotowaną imprezę. – Znakomicie pracuje nam się z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej. Ci ludzie po prostu czują siatkówkę! – kończy Mróz.


 

Tymczasem Fundacja Huberta Jerzego Wagnera zaprezentowała także imiennika prezesa Mroza, który jest... oficjalną maskotką Memoriału. Jureczek – bo tak ma na imię – jest wysportowany i skory do zabaw z kibicami. Sympatyczny siatkarz, mierzący 193 centymetry wzrostu, będzie bawił kibiców w Tauron Arenie Kraków w towarzystwie polskiego Orła, ale również maskotki reprezentacji Rosji – niedźwiedzia Miszki. Co ciekawe – Miszka pierwszy raz w historii zaprezentuje się przed polską publicznością.

 

Kolejną dobrą informacją dla kibiców jest zapowiedź pojawienia się podczas turnieju memoriałowych koszulek. Ich fenomen trwa już 13 lat. Są popularne do tego stopnia, że kiedy w czasie jednej z edycji, organizatorzy zdecydowali się wyprodukować ich zbyt mało, przez kolejne tygodnie odbierali telefony i maile od zawiedzionych kibiców. Teraz obiecują, że słynne t-shirty będą nieodłączną częścią imprezy.

 

Bilety na to wyjątkowe widowisko są jeszcze dostępne na stronach oficjalnych dystrybutorów: Abilet.pl i Eventim.pl.

RM, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze