Schwarzenegger gościem festiwalu sportowego w Katowicach

Inne
Schwarzenegger gościem festiwalu sportowego w Katowicach
Fot. PAP

Bicie rekordu Guinnessa w siłowaniu na rękę oraz wizyta gwiazdora filmów akcji i byłego gubernatora Kalifornii Arnolda Schwarzeneggera będą jednymi z atrakcji festiwalu sportowego Fit Life Expo, który 6-7 października odbędzie się w Katowicach.

W porównaniu z ubiegłoroczną, pierwszą edycją imprezy w stolicy Górnego Śląska, znacznie powiększona zostanie powierzchnia. Tym razem oprócz Międzynarodowego Centrum Kongresowego dostępny będzie połączony z nim tunelem Spodek.

Podczas festiwalu próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych przeciwników w siłowaniu na rękę (1030 osób w ciągu doby) podejmie Amerykanin Michael Todd, siedmiokrotny mistrz świata w wadze ciężkiej.

W ramach imprezy odbędą się m.in. zawody kulturystyczne i gala rozdania nagród branży fitness.

Organizatorzy planują wybudowanie stref dla kobiet (treningowej oraz "kosmetycznej") i dla dzieci.

- W rywalizacji armwrestlingu spodziewamy się kilkuset zawodowców walczących w eliminacjach Pucharu Polski i świata. Zapraszamy też wszystkich, również panie, do wzięcia udziały w biciu rekordu i turnieju otwartym – powiedział sosnowiczanin Mariusz Grochowski, 16–krotny mistrz Polski w siłowaniu na rękę.

Przyznał, że w jego sporcie często zdarzają się zawodnicy "na oko" nie pasujący do tej dyscypliny.

- Jest dużo szczupłych, niepozornie wyglądających zawodników, którzy wygrywają wiele turniejów. I pewnie w Katowicach wielu takich zobaczymy. Czasem nie dają szans rywalom dwa razy większym od siebie. Bo liczy się oprócz siły także technika, dynamika, mocna psychika – wyjaśnił.

Podkreślił, że bywają pojedynki trwające nawet kilkanaście minut, kiedy trafią na siebie przeciwnicy o podobnej klasie i żaden "nie odpuści".

- Zawodowiec nie lekceważy nikogo. Są sytuacje, że silny amator o wielkich rękach jest w stanie pokonać profesjonalistę. Rywali zawodowych znamy, wiemy, jakie techniki stosują, możemy przewidywać. O takich, którzy nie starują, nie wiemy nic i oni mogą zaskoczyć – ocenił Grochowski.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze