Thomas obecnie jest związany kontraktem z Team Sky, który jednak wygasa w tym roku, natomiast sam zainteresowany przyznaje, że zastanawia się nad podjęciem jednej z najważniejszych decyzji w swojej karierze dotyczącej pozostania w obecnej ekipie lub zmianą otoczenia.

 

Oczywiście Team Sky pragnie zatrzymać Thomasa w swoich szeregach i podjął rozmowy z jego agentem. – To wszystko kwestia kontraktu. Na pewno nie będzie niższy. Nie mamy problemu z płaceniem za dobre występy – powiedział menadżer zespołu, Dave Brailsford.

 

CCC nie składa jednak broni i zapewnia, że Thomas byłby u nich samodzielnym liderem podczas przyszłorocznego Tour de France. – To prawda, że złożyliśmy mu ofertę i rozmawialiśmy z jego menadżerem. Wiemy, że jego kontrakt dobiega końca. Czekamy na odpowiedź i jeżeli się zgodzi, to dobrze. Oferta jest na stole. Jeżeli powie „tak”, wówczas będziemy mogli jeszcze zakontraktować dwóch, trzech zawodników, którzy pomogliby mu w wyścigach etapowych. To naprawdę jasna i przejrzysta sytuacja. Nie wiem czy tak samo to wygląda w Team Sky – przyznał Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC w rozmowie z Cyclingnews.

 

32-letni Geraint Thomas wygrał w tym roku prestiżowy wyścig Tour de France. Na swoim koncie ma dwa złote medale olimpijskie (2008, 2012). Jest także trzykrotnym mistrzem świata w wyścigu drużynowym na dochodzenie.