Hat-trick Lewandowskiego! Bayern Monachium urządził rywalom prawdziwy pogrom

Piłkarze Bayernu Monachium rozgromili lokalny amatorski klub FC Rottach-Egern 20:2 w spotkaniu towarzyskim. Trzy gole w pierwszej połowie strzelił Robert Lewandowski.

Niko Kovac rozpoczął to spotkanie w dosyć mocnym zestawieniu: Sven Ulreich – Niklas Sule, Rafinha, David Alaba, Lars Mai, Javi Martinez, Thiago Alcantara, Leon Goretzka, Arjen Robben, Kingsley Coman, Robert Lewandowski.

Ostre strzelanie już w 40. sekundzie meczu rozpoczął Coman, a niewiele ponad kwadrans zajęło temu zawodnikowi skompletowanie hat-tricka. W 19. minucie swą pierwszą bramkę zdobył Lewandowski, trafiając do bramki z najbliższej odległości po podaniu Robbena. Po tym golu gospodarze przegrywali już 0:5, grali jednak ambitnie i dwukrotnie zdołali wykorzystać rozluźnienie w szeregach obronnych Bayernu.

Końcówka pierwszej połowy należała do Lewandowskiego. W 33. minucie, po zagraniu  Comana, przerzucił piłkę nad bramkarzem, a później ustalił wynik pierwszej połowy na 2:7. Goretzka wyłożył piłkę kapitanowi reprezentacji Polski, a ten dokończył dzieła trafiając do pustej bramki.

Po przerwie trenera Kovac dokonał wielu zmian. W miejsce Lewandowskiego na placu pojawił się Sandro Wagner. Mistrzowie Niemiec kontynuowali strzelanie, wbijając rywalom 20 goli! Wynik meczu na 2:20 ustalił w 88. minucie James Rodriguez.

Już 12 sierpnia piłkarze Bayernu rozegrają mecz o Superpuchar Niemiec z Eintrachtem Frankfurt. Rozgrywki Bundesligi zainaugurują konfrontacją z Hoffenheim 24 sierpnia. W najbliższym czasie mają zaplanowane jeszcze towarzyskie spotkania z HSV (15 sierpnia) oraz Chicago Fire (28 sierpnia, pożegnalny mecz Bastiana Schweinsteigera).

FC Rottach-Egern – Bayern Monachium 2:20 (2:7)

Bramki: 0:1 Coman (1), 0:2 Thiago (3), 0:3 Coman (13), 0:4 Coman (16), 0:5 Lewandowski (19), 1:5 Pfluger (26), 2:5 Schmidt (32), 2:6 Lewandowski (33), 2:7 Lewandowski (45), 2:8 Wagner (55), 2:9 Mueller (58), 2:10 Mueller (59), 2:11 Franzke (62), 2:12 Wagner (63), 2:13 Rudy (65), 2:14 Wagner (68), 2:15 Ribery (70), 2:16 Franzke (74), 2:17 James Rodriguez (76), 2:18 Kimmich (79), 2:19 Franzke (80), 2:20 James Rodriguez (88).