Fogiel z Paryża. L’Equipe: Mocni jak Polacy

Inne
Fogiel z Paryża. L’Equipe: Mocni jak Polacy
fot. PAP

Francuzi kochają lekkoatletykę, to nie podlega dyskusji. Dzisiejszy dziennik L’Equipe poświęca aż sześć stron berlińskim mistrzostwom Europy. Oczywiście najwięcej miejsca gazeta poświęca ogromnemu pechowi sprintera Jimmy Vicaut i dziesięcioboiście Kevinowi Meyerowi - prawie pewnymi medalistami w swoich konkurencjach. Na otarcie łez, dosyć niespodziewanie, Trójkolorowi zdobyli zloty medal w biegu na 10 000 m przez Morhada Amdouni’ego. Dobre i to.

Co ucieszy polskich kibiców, to artykuł poświęcony Polakom, raczej kulomiotom niż młociarzom. „Mocni jak Polacy” - pisze L’Equipe. „W Niemczech rzuty są prawie tak popularne jak w Polsce, i to mało powiedziane. We wczorajszy wieczór na pewno kibice niemieccy odczuli spory zawód kiedy musieli się przyglądać sukcesom swoich sąsiadów. Najpierw dublet młociarzy a później kulomiotów. Michał Haratyk zwyciężył w rzucie kulą na 21,72 m, a jego rodak, Konrad Bukowiecki, tylko sześć centymetrów bliżej. Obaj pozostawili w pokonanym polu ulubieńca berlińskiej publiczności, Davida Storla, który stanął na trzecim stopniu podium.

 

„Czułem się zagrożony do samego końca” - zwierzył się Haratyk. „Nasze wyniki udowadniają dobry potencjał polskiej lekkoatletyki i mam nadzieję, że skończymy na pierwszym miejscu medalowym, jak w ostatnich mistrzostwach w Amsterdamie”.

 

Ich koledzy miotacze również wykonali kawal dobrej roboty, zdobywając pierwsze i drugie miejsce. L’Equipe cytuje wielkiego mistrza Pawła Fajdka. „Zabrakło mi energii w tej gorączce, ale cieszę się z sukcesu mojego przyjaciela Wojciecha. Czy będziemy fetować sukces z resztą zespołu? Raczej nie, spieszy nam się do spotkania z naszymi rodzinami”.

 

Na otarcie łez Niemcom pozostaje jeszcze dysk a szczególnie oszczep, z dużymi szansami na sukces.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie