Odjidja-Ofoe wraca do Polski! Pogrąży Jagiellonię?

Pod koniec lipca KAA Gent zasilił znany w Polsce z występów w Legii Warszawa - Vadis Odjidja-Ofoe. Trener najbliższego rywala Jagiellonii - Yves Vanderhaeghe przyznał, że zabrał 29-latka na spotkanie do stolicy Podlasia ze względu na jego duże doświadczenie boiskowe, ale jednocześnie zastrzegł, że były gracz legionistów nie jest jeszcze fizycznie gotowy do gry w pełnym wymiarze czasowym.

Była gwiazda Legii po rocznej nieobecności wróciła do Polski. Odjidja-Ofoe będzie miał okazję zagrać na stadionie, na którym w sezonie 2016/17 grał dwukrotnie. Pierwszy mecz przeciwko "Dumie Podlasia" z pewnością wspomina niezwykle miło. Jego ówczesna drużyna wygrała aż 4:1, a Belg strzelił gola na 2:0.

Druga wizyta w Białymstoku już taka sympatyczna nie była, ponieważ tym razem Legia bezbramkowo zremisowała. Do tego 2-krotny reprezentant Belgii w 87. minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska i przy akompaniamencie gwizdów białostockich kibiców ze zwieszoną głową opuszczał murawę nowoczesnego obiektu "Jagi".

Piłkarz pochodzenia ghańskiego (ojciec Odjidjy-Ofoe pochodzi z Ghany, a matka jest rodowitą Belgijką) pod koniec ubiegłego miesiąca, po przygodzie z Olympiakosem Pireus zdecydował wrócić do domu. Zawodnik roku w Ekstraklasie z sezonu 2016/17 urodził się bowiem w Gandawie i w klubie KAA Gent stawiał pierwsze piłkarskie kroki.

W seniorską karierę wchodził jednak już jako gracz mocarnego Anderlechtu. W drużynie "Bawołów" nigdy nie zagrał, aż do dnia 27 lipca 2018 roku. Właśnie wtedy zadebiutował w dorosłym zespole swojego macierzystego klubu. Nie był to jednak wymarzony debiut. Jednokrotny mistrz Belgii (z 2015 roku) przegrał na wyjeździe ze Standard Liege (2:3), a Odjidja-Ofoe zagrał 45 minut. Po przerwie nie pojawił się już na placu gry z powodu kontuzji.

Środkowy pomocnik w swoim pierwszym meczu ligowym naderwał włókno mięśniowe, ale już dzień przed meczem z wicemistrzem Polski w ramach III rundy eliminacji Ligi Europy odbył trening z zespołem na stadionie w Białymstoku. Jaki będzie to powrót Odjidji-Ofoe do naszego kraju? Przekonamy się już w czwartek wieczorem.

Transmisja z meczu Jagiellonia - KAA Gent w czwartek od godziny 19:20 w Polsacie Sport!

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI.