Liga Mistrzów: Szalone 45 minut w Salonikach i gol Prijovicia

Spartak Moskwa prowadził po nieco ponad kwadransie 2:0 z PAOK-iem Saloniki, ale ostatecznie przegrał 2:3 w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a na listę strzelców wpisał się m.in. Aleksandar Projovic. Wysoko swoje spotkanie wygrał Salzburg.

PAOK w II rundzie uporał się w świetnym stylu z FC Basel wygrywając w dwumeczu 5:1. Spartak zaczął eliminacje zaczął dopiero od trzeciego etapu. Rosjanie świetnie weszli w mecz i już po 17 minutach, po bramkach Ivelina Popova i Quincy'ego Promesa prowadzili 2:0.

Później do głosu doszli gospodarze i do przerwy... prowadzili 3:2. Jednego gola, z rzutu karnego strzelił były piłkarz Legii Warszawa, Aleksandar Prijovic. W drugiej połowie bramek nie oglądaliśmy, mimo że Spartak miał rzut karny. Szansy nie wykorzystał jednak Promes i przed rewanżem to Grecy są w lepszej sytuacji.

PAOK - Spartak Moskwa 3:2 (3:2)

Bramki: Prijovic 29-karny, Limnios 37, Pelkas 44 - Popov 7, Promes 17

Drugie spotkanie nie było już tak wyrównane. Znana polskiej publiczności macedońska Shkendija, która przed dwoma laty wyeliminowała w I rundzie El. LE Cracovię przegrała 0:3 na wyjeździe z Salzburgiem.

Gospodarze wygrali po dwóch golach Munasa Dabbura i jednym Diadie Samassekou. Pod koniec meczu Austriacy stracili jeszcze Zlatko Januzovicia, który wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Rewanżowe mecze odbędą się 14 sierpnia.

Salzburg - Shkendija 3:0 (2:0)

Bramki: Dabbur 16-karny, 45+3, Samassekou 81-karny

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.