Liga Europy: Lech bez szans w meczu z Genk! 0:2 to najniższy wymiar kary

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z KRC Genk 0:2 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. "Kolejorz" może mówić o szcześciu, gdyż wynik mógłby być dużo wyższy. Rewanż odbędzie się w Poznaniu 16 sierpnia.

Po rywalach z Armenii i Białorusi, z którymi Lech miał ogromne problemy, przyszedł czas na przeciwnika z dużo wyższej półki. Genk nie przegrał meczu od początku maja. "Kolejorz" po dobrym starcie w Ekstraklasie mógł jechać do Gandawy z nadziejami na dobry wynik.

Już w 5. minucie spotkania mogło być 1:0 dla gości. Piłkarz Genk miał przed sobą pustą bramkę, ale kapitalnym wślizgiem uratował Lecha Vernon De Marco. Belgowie przeważali, ale poznaniacy umiejętnie się bronili. Najlepszą szansę dla piłkarzy Ivana Djurdjevicia stworzył Christian Gytkjaer, który minimalnie minął się z piłką w polu karnym.

Z czasem przewaga Genk robiła się coraz większa. W 33. minucie Belgowie zdobyli bramkę po rzucie wolnym, ale sędzia odgwizdał spalonego. Tuż przed przerwą zespół z Gandawy dopiął swego i wyszedł na prowadzenie. Kapitalną akcją popisał się Rusłan Malinowski i pięknym strzałem pokonał Jasmina Buricia.

Po przerwie obraz gry za bardzo się nie zmienił. Atakowali Belgowie, Lech się bronił. W 56. minucie podwyższył strzałem głową Mbwana Samata. "Kolejorz" był bezradny, tylko brak skuteczności piłkarzy ofensywnych Genk powodowała, że na tablicy wyników nadal widniało 2:0.

Raz poznaniaków ratował słupek, raz poprzeczka czy też Buric. Klarownej sytuacji podopieczni Djurdjevicia nie potrafili stworzyć, a końcowy wynik to najmniejszy wymiar kary. Rewanż odbędzie się 16 sierpnia w Poznaniu. Przy takiej grze Lech nie ma jednak co liczyć na dobry wynik.

KRC Genk - Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: Malinowski 44, Samatta 56

KRC Genk: Danny Vukovic - Joakim Mæhle, Sebastien Dewaest, Jhon Lucumí, Jere Uronen - Dieumerci Ndongala, Sander Berge, Rusłan Malinowski, Alejandro Pozuelo, Leandro Trossard (82. Edon Zhegrova) - Mbwana Samatta (65. Zinho Gano)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Maciej Orłowski, Thomas Rogne (68. Nikola Vujadinović), Vernon De Marco - Maciej Makuszewski (54. Kamil Jóźwiak), Tomasz Cywka, Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Wołodymyr Kostewycz - Christian Gytkjaer, Darko Jevtić (75. Paweł Tomczyk)

Żółte kartki: Makuszewski, Rogne, Kostewycz, Trałka.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI.

Koniec meczu. Genk - Lech 2:0. Rewanż 16 sierpnia

Ależ sytuacja Genk! Najpierw poprzeczka, a potem genialna interwencja jednego z defensorów Lecha. Mogło byc już po dwumeczu.

W końcu mamy celny strzał Lecha. Uderzenie jednak bardzo słabe i bez problemów bramkarz Genk.

Przed szansą Lech! Strzał z najbliższej odległości zablokowany.

Kolejna akcja Malinovsky'ego. Ukrainiec zatrzymany nieprzepisowo. Z rzutu wolnego próbował jeden z piłkarzy Genk, ale obok bramki.

Ndongala! Stanął oko w oko z Buriciem i trafił w słupek.

Teraz Lech nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic to nie przynosi.

Genk dawno powinien prowadzić duzo wyżej. Belgom brakuje skuteczności.

Niezła próba Lecha z kilkudziesięciu metrów! Minimalnie nad bramką

Znowu groźnie atakował Genk, kolejna szansa Malinovsky'ego!

Szansa dla Lecha! Piłka po rzucie rożnym odbijała się od głów piłkarzy "Kolejorza", ale drogi do bramki nie znalazła.

W końcu ruszył Lech, ale jego akcja szybko zatrzymana. Genk kontroluje boiskowe wydarzenia.

GOOOOOOOOOOOOL! Samatta podwyższa główką

Trossard zakręcił, ale minimalnie nad bramką.

Kamil Jóźwiak zmienia Macieja Makuszewskiego.

Wybronił się Lech, ale to raczej nie poprawia humorów kibiców Lecha. Czas na zmiany.

Groźny strzał zza pola karnego, na szczęście zablokowany i będzie rożny.

Obraz gry podobny, jak w pierwszej połowie. Gospodarze atakują, Lech się broni i czeka na kontry. Wynik wskazywałby na coś odwrotnego...

Piłkarze wracaja już na boisko.

Koniec pierwszej połowy. Lech bez siły ognia, a Genk cierpliwie dopiął swego. Do przerwy 1:0 dla Belgów.

GOOOOOOOOOOOL! Genialna indywidualna akcja Ruslana Malinovsky'ego. Ukrainiec minął dwóch obrońców Lecha i potężnie uderzył. Bez szans Buric.

Świetna szansa Genk! Trossard stanął oko w oko z Buriciem, ale bramkarz Lecha lepszy.

Lech nastawiony na kontratak, na razie jednak tego typu akcje nie przynoszą żadnego pożytku.

Lekki błąd stopera Lecha kończy się na szczęście bez żadnych konsekwencji. Goście cały czas głęboko cofnięci.

W odpowiedzi Trałka próbował glową, ale znowu spalony.

Wracając jeszcze do kibiców Lecha...

Gol dla Genk po rzucie wolnym, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Jak pokazują powtórki, miał rację.

Przy stałych fragmentach gry zespołu z Belgii, Lech zachowuje spokój. Zagrożenia większego nie ma przy wolnych i rożnych.

"Kolejorz" ogranicza się do obrony, a Genk spokojnie rozgrywa piłkę blisko pola karnego gości.

Lech dobrze się broni

Rzut rożny dla Genk. Będzie szansa pokonać Buricia po stałym fragmencie.

Brzydki faul De Marco w okolicach boku boiska. Genk zaczyna coraz dłużej rozgrywać piłkę, tworzyć ataki pozycyjne.

Gytkjaer! Zabrakło milimetrów by sięgnąć piłkę po rzucie wolnym i na pewno byłby gol.

Po dobrym początku, teraz gra Lecha nie wygląda już najlepiej.

Kolejna dobra sytuacja rywali Lecha. Samata uderzył bardzo mocno zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła bramke Buricia.

Kibice Lecha wspierają swoją drużynę, do Belgii udali się liczną grupą.

Teraz groźnie zrobiło się pod bramką Lecha. Polski klub tylko cudem uniknął straty gola. Wślizg jednego z obrońców uratował Buricia.

Lech zaczął odważnie, stara się nie schodzić z polowy Belgów.

Zaczynamy!

W tej chwili Jagiellonia Białystok remisuje z Gent 0:0. O 21 zaczyna się jeszcze mecz Legii Warszawa.

Przypominamy, że transmisja meczu Genk - Lech w Polsacie Sport Extra.

Na ławce ekipy Genk Jakub Piotrowski, młodzieżowy reprezentant Polski.

Witamy! O godzinie 20.00 zacznie się spotkanie KRC Genk z Lechem Poznań w ramach III rundy eliminacji Ligi Europy.