3 x 3:1. Kolejne zwycięstwo polskich siatkarek

Siatkówka
3 x 3:1. Kolejne zwycięstwo polskich siatkarek
fot. PAP

Polskie siatkarki pokonały w Jabloncu Czechy 3:1 w trzecim meczu kontrolnym. Dwa pierwsze spotkania zakończyły się także wygranymi podopiecznych Jacka Nawrockiego w takim samym stosunku.

Sparingi z Czeszkami były dla Polek kolejnymi sprawdzianami przed turniejem Volley Masters, który na początku września rozegrany zostanie w szwajcarskim Montreux. Biało-czerwone wszystkie trzy pojedynki wygrały 3:1.

"Na pewno te mecze były bardzo przydatne, bo też one weryfikują naszą pracę na treningach. Czeszki wystąpiły w całkiem niezłym składzie, m.in. z Heleną Havelkovą i Michaelą Mlejnkovą, która od nowego sezonu grać będzie w Developresie Rzeszów" - powiedział trener kadry Jacek Nawrocki.

Jak dodał, spotkania kontrolne są też okazją do przetestowania różnych ustawień.

"Próbujemy ustabilizować ten trzon drużyny, ale też szukamy optymalnych wariantów szczególnie na pozycji przyjmującej. Staramy się wykreować też nowe zawodniczki na przyjęciu" - wyjaśnił.

W piątkowym sparingu kluczem do zwycięstwa był blok, w tym elemencie niezawodna była Agnieszka Kąkolewska, ale też dużo punktów dołożyła Justyna Łukasik. Biało-czerwone, poza pierwszą partią, starały się popełniać jak najmniej błędów, szczególnie w wyrównanych końcówkach, które przechyliły na swoją korzyść. W czwartym secie dominacja Polek nie podlegała już dyskusji.

Do wtorku kadrowiczki mają wolne, a w następny weekend rozegrają trzy kolejne sparingi - w Szczyrku ze Słowaczkami.

Czechy – Polska 1:3 (25:18, 23:25, 24:26, 21:25)

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Julia Twardowska – Maria Stenzel (libero) oraz Monika Bociek, Natalia Murek, Weronika Wołodko, Justyna Łysiak (libero).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze