Urodzony 19 marca 1999 roku przyjmujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał dziesięć lat temu. Przygodę z dyscypliną rozpoczął w MUKS Huraganie Wołomin, później przeniósł się do KS Metro Warszawa, gdzie spędzał kolejne sezony. W koszulce tej ekipy w kwietniu 2018 roku sięgnął po swój największy dotychczasowy sukces i wywalczył srebrny medal juniorskich mistrzostw Polski. Otrzymał także przy tej okazji prestiżową nagrodę indywidualną i został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

 

Mierzący 198 cm wzrostu zawodnik, uczeń SMS PZPS Spała, został także kapitanem juniorskiej reprezentacji Polski. W narodowych barwach wystąpił między innymi podczas lipcowych ME U–20 w Belgii i Holandii, gdzie biało-czerwoni zajęli ostatecznie szóste miejsce. Swoją przygodę z siatkówką klubową na najwyższym szczeblu młody zawodnik rozpocznie w najbliższym czasie w Szczecinie.

 

 

– Bardzo się cieszę, że swój pierwszy seniorski sezon spędzę właśnie w drużynie Stoczni. Taki wybór zapewnia mi możliwość rozwoju i szansę na pracę ze świetnymi trenerami oraz zawodnikami światowej klasy. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy ustalony cel i uda nam się zbudować prawdziwą drużynę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kibiców i do zobaczenia w hali! – powiedział Firszt.

 

W barwach Stoczni Bartek będzie grał z numerem czternastym na koszulce.