Siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli przygotowania do sezonu

Siatkówka
Siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli przygotowania do sezonu
fot. Cyfrasport

Siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu rozgrywek PlusLigi. W pierwszym tygodniu podopieczni trenera Andrzeja Kowala przeszli szczegółowe badania. Siatkarska ekstraklasa w sezonie 2018/19 wystartuje w połowie października.

Podczas dwóch pierwszych dni ekipa Asseco Resovii została przebadana przez naszych sponsorów. Wyniki uzyskane podczas testów pozwolą na odpowiednie dostosowanie cyklu przygotowań do nowego sezonu. W poniedziałek (6 sierpnia) zawodnicy spotkali się na badaniach w Podkarpackim Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpahia, gdzie pod okiem lekarzy przeszli wszystkie podstawowe badania. We wtorek nasi siatkarze oddali się w ręce Olimp Sport Nutrition. Specjaliści z Olimpu poddali zawodników badaniom w pracowni wysiłkowej Ośrodka Badawczo-Rozwojowego ośrodka Olimp Labs.

 

 

We wtorek po południu ekipa Asseco Resovii odbyła pierwszą jednostkę treningową na siłowni pod okiem trenera przygotowania fizycznego, Sebastiano Chittoliniego. Od środy podopieczni trenera Kowala trenują dwa razy dziennie - poranki spędzają na basenie lub na siłowni, a po południa w hali Podpromie.

 

● Od początku przygotowań do dyspozycji trenera pozostają: Rafał Buszek, Dawid Dryja, Jakub Jarosz, Bartłomiej Lemański, Mateusz Masłowski, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Łukasz Perłowski, Rafael Redwitz oraz Nicolas Szerszeń.

 

● Kadrę przygotowującą się do nowego sezonu uzupełniają zawodnicy AKS: Maciej Czyrek, Mikołaj Olejnik i Jakub Wilkowski.

 

● W zgrupowaniach kadr narodowych przygotowujących się do mistrzostw świata uczestniczą: Damian Schulz, Luke Perry, Thibault Rossard, Kawika Shoji oraz David Smith.

 

Drużyna Asseco Resovii pierwszy mecz kontrolny rozegra w dniu 31 sierpnia z GKS Katowice. Dwa tygodnie później rzeszowianie wezmą udział w turnieju we Lwowie. 20 września w Lublinie zmierzą się z Cerrad Czarnymi Radom, a pod koniec września rozegrają dwumecz z Jastrzębskim Węglem - jeden w Leżajsku, drugi w Rzeszowie. Na początku października Asseco Resovia weźmie udział w turnieju o Puchar Prezydenta Krosna, a w pierwszy weekend października zostanie rozegrany wewnętrzy mecz w Rzeszowie.

RM, Asseco Resovia Rzeszów

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze