Tottenham zapisał się w historii Premier League

Piłka nożna
Tottenham zapisał się w historii Premier League
fot. PAP

Pierwszy raz od 2003 roku drużyna z Premier League nie zrobiła żadnego transferu w letnim okienku. Zespołem tym jest Tottenham, który co więcej nie sprzedał też ani jednego zawodnika.

Tottenham to pierwsza drużyna od 15 lat, która w letnim okienku nie zakupiła ani nie wypożyczyła żadnego piłkarza. Dodatkowo nikogo też nie sprzedała i to chyba w tym przypadku najważniejsza informacja. Wiele klubów miało bowiem chrapkę na Harry'ego Kane'a czy też Christiana Eriksena. Ostatecznie Mauricio Pochettino potrafił zatrzymać ich na kolejny sezon. Drużynę zasilił jedynie Vincent Janssen, który wrócił z wypożyczenia z Fenerbahce.

 

Nie do końca znane są powody takiej decyzji działaczy oraz samego szkoleniowca klubu z Londynu. Trzeba pamiętać, że "Spurs" budują nowy stadion, który ma kosztować 850 milionów funtów. Obiekt ma zostać oddany jeszcze w tym roku i pomieścić 61 tysięcy kibiców.

 

Brak aktywności na rynku transferowym może dziwić zwłaszcza, gdy patrzy się na poczynania największych rywali Tottenhamu. W tym okienku najbardziej zaszalał Liverpool, który wydał w sumie 177 mln funtów. Druga Chelsea zapłaciła za piłkarzy w lecie o 50 mln mniej. Pochettino najwyraźniej stwierdził, że jego ekipie nie potrzeba wzmocnień. Tottenham to trzecia drużyna poprzedniego sezonu Premier League. Pierwszy mecz w nowej kampanii "Spurs" zagrają w sobotę o 13.30. Ich rywalem będzie Newcastle.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie