Mamrot: Problemem nie częsta gra, a dalekie wyjazdy

Piłka nożna
Mamrot: Problemem nie częsta gra, a dalekie wyjazdy
Fot. Cyfrasport

Mecze pucharowe kosztują dużo zdrowia, ale największym problemem nie jest gra co trzy dni, ale dalekie wyjazdy - przyznał trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot. W niedzielę białostoczanie zagrają w Lubinie z Zagłębiem. To jeden z ich najdalszych wyjazdów w ekstraklasie.

W Lubinie Jagiellonia zagra trzy dni po meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej, który w miniony czwartek przegrała w Białymstoku z belgijskim KAA Gent 0:1.

- Gdy piłkarze w Polsce mówią o graniu co trzy dni, to mówi się, że narzekają. Jak spojrzymy na czołowe ligi europejskie, to te podróże są dużo krótsze – albo są lotniska (w Białymstoku go nie ma, dopiero powstaje pas startowy dla małych samolotów), albo te odległości są dużo mniejsze. Tu jest największy problem, bo gdyby nasze podróże trwały po dwie godziny, to nie byłoby to odczuwalne. A tak – dzisiaj jest dzień regeneracyjny, a spędzimy go w długiej podróży - powiedział trener Mamrot, cytowany w sobotę przez oficjalną stronę internetową Jagiellonii.

Podkreślił, że największym problemem nie jest samo granie co trzy dni, choć to też jest wymagające, ale trudności w przeprowadzeniu procesu regeneracji, gdy po jednym meczu zespół ma przed sobą daleką podróż na kolejne spotkanie wyjazdowe.

Szkoleniowiec przyznał, że w składzie na mecz z KGHM Zagłębiem dojdzie do kilku zmian wymuszonych przez urazy, ale i zmęczenie niektórych graczy. Chodzi o to, by mogli być w maksymalnie dobrej dyspozycji w najbliższy czwartek, gdy Jagiellonia rozegra w Gandawie rewanżowy mecz z KAA Gent. Niewykluczone, że szansę pokazania się dostanie nowy skrzydłowy, Serb Mile Savkovic, który w minionym tygodniu podpisał kontrakt.

- Na tym etapie rozgrywek nie ma co patrzeć w tabelę. Najważniejsze są punkty. Po jednym meczu można być na dwunastym miejscu, a tydzień później na trzecim. Te różnice są obecnie bardzo małe, ale punkty są nam potrzebne, żeby potem nie musieć gonić - dodał trener aktualnych wicemistrzów Polski.

Oba zespoły mają obecnie po sześć punktów. Przed rozpoczęciem czwartej kolejki lubinianie zajmowali trzecią, a białostoczanie - czwartą pozycję w tabeli ekstraklasy.

Początek meczu KGHM Zagłębia z Jagiellonią w Lubinie - w niedzielę o godz. 18.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze