Memoriał Henryka Łasaka: Zwycięstwo Grabisa

Inne
Memoriał Henryka Łasaka: Zwycięstwo Grabisa
Fot. PAP

Mateusz Grabis (Polska/Voster ATS Team) wygrał w sobotę 20. Międzynarodowy Memoriał Henryka Łasaka ze startem i metą w Suchej Beskidzkiej. Na podium stanęli też Białorusin Eduard Worganow (Białoruś/Mińsk Cycling Club) i Czech Martin Boubal (CK Pribram Fany Gastro)

Do mety dotarło 71 kolarzy z 77, którzy wystartowali. Grabis, który odniósł w sobotę pierwsze w karierze zwycięstwo, najlepiej zachował się na finiszu, który rozegrali miedzy sobą czterej zawodnicy. Przyjechali oni na metę ponad minutę przed peletonem.

Kolarze mieli do pokonania 165,5 km. Po przejechaniu rundy honorowej i czterech okrążeń ulicami Suchej Beskidzkiej (dwa pierwsze prowadził Tadeusz Mytnik) zawodnicy skierowali się w stronę Zembrzyc. Dalej trasa wyścigu wiodła przez Tarnawę Dolną, Krzeszów, Kuków i Stryszawę w kierunku mety. Na drugiej z pięciu pętli uformowała się sześcioosobowa ucieczka, z której do końca wyścigu dojechało czterech zawodników. Impreza jest współorganizowana przez miasto Sucha Beskidzka i grupę Duo Circuli przy współpracy z gminami Stryszawa i Zembrzyce oraz powiatem suskim.

W 2017 r. wyścig wygrał Alan Banaszek.

Henryk Łasak urodził się w 1932 r. w miejscowości Las (koło Warszawy). Był trenerem kolarskiej reprezentacji Polski, wychowawcą i szkoleniowcem medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata, m.in. Ryszarda Szurkowskiego i Stanisława Szozdy. Zginął w styczniu 1973 r. w wypadku samochodowym w Skomielnej Białej koło Suchej Beskidzkiej.

Wyniki 20. Memoriału Henryka Łasaka:
1. Mateusz Grabis (Polska/Voster ATS Team) 4:05.24
2. Eduard Worganow (Białoruś/Mińsk Cycling Club)
3. Martin Boubal (Czechy/CK Pribram Fany Gastro)
4. Paweł Stohr (Czechy/AC Sparta Praha Cycling) - wszyscy ten sam czas
5. Dawid Czubak (Polska/Voster ATS Team) strata 1.12
6. Adrian Banaszek (Polska/Voster) ten sam czas

JW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie