World Tour w Vaduz: Ceynowa i Kłoda w finale

Po znakomitym meczu Agata Ceynowa i Martyna Kłoda pokonały 2:0 Greczynki Konstantinę Tsopoulou i Dimitrę Manavi i awansowały do finału jednogwiazdkowego World Tour w Vaduz. Polki zagrają o złoto z amerykańską parą Wheeler/Dykstra.

Świetne spotkanie mają za sobą Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które w wielkim stylu pokonały grecką parę Tsopoulou/Manavi i wywalczyły swoje miejsce w finale WT Vaduz.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando Polek, które wydawały się być na tyle zmotywowane, że nie dopuszczały do myśli innego wyniku, jak gładkie zwycięstwo. Biało-czerwone partię inauguracyjną rozpoczęły bardzo dobrze i szybko wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do samego końca. Ostatecznie wygrały 21:15 i przybliżyły się do finału. W drugim secie Kłodzie i Ceynowej nie zabrakło koncentracji, co tylko dodawało im kolejnych atutów. Greczynkom, nie można było z kolei odmówić woli walki, jednak w tym spotkaniu polska para była ewidentnie lepsza i w pełni zasługiwała na szansę gry o złoto. Biało-czerwone jeszcze bardziej przycisnęły przeciwniczki, co pozwoliło im wygrać jeszcze lepszym stosunkiem punktów. Na awans do finału nasze reprezentantki potrzebowały dokładnie 33 minut!

W ostatnim spotkaniu WT Vaduz, które rozpocznie się w sobotę o godzinie 21.00 Polki zmierzą się z Amerykankami Alexandrą Wheeler i Larą Dykstrą. Zawodniczki USA w swoim zaciętym starciu półfinałowym pokonały Szwajcarki Esmee Bobner i Zoe Verge-Depre.

Przed rozstrzygnięciami w rywalizacji pań polskich kibiców czeka jeszcze mecz ćwierćfinałowy Mateusza Paszkowskiego i Mateusza Łysikowskiego z Brazylijczykami Marcio Gaudie Ley’em i Arthurem Diego Mariano Lancim.