Zawodnicy z zespołem Downa chcą wyjechać na mistrzostwa świata

Inne
Zawodnicy z zespołem Downa chcą wyjechać na mistrzostwa świata

W dniach 1-8 października organizowane są przez Sports Union for Athletes with Down Syndrome Mistrzostwa Świata osób z zespołem Downa na Maderze (Funchal). W ramach eliminacji Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata na Maderze zakwalifikowano się 5 zawodników z Mazowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego "Sprawni Razem". Aby wyjazd doszedł do skutku potrzebne jest jednak wsparcie finansowe.

Zawodnikami, którzy przeszli eliminacje są: Dąbrowska Magdalena, Dzięcioł Zofia, Szymańska Zuzanna, Ulatowski Dominik, Woźniak Mikołaj. Niestety, aby wyjazd ten doszedł do skutku potrzebne jest wsparcie finansowe w wysokości 55 tys. Składają się na niego koszty opłaty za udział w zawodach, przelotów, organizacji obozów przygotowawczych oraz zakupu strojów reprezentacyjnych. Przewidujemy  udział  9  osób:  5  zawodników,  trenera, fizjoterapeuty, opiekuna i operatora kamery.

 

Zarówno Mazowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowego "Sprawni Razem", jak i rodzice, podjęli działania  w  celu zgromadzenia środków finansowych na udział tych zawodników w MŚ na Maderze, organizując zbiórkę od osób prywatnych na www.zrzutka.pl/madera2018 oraz wysyłając prośby do wielu podmiotów komercyjnych, z których część zadeklarowała już wsparcie.

 

Będąc na początku drogi budowania grupy zawodników z ZD, którzy traktują sport poważnie, jako sposób na życie, podejmując regularne treningi w celu osiągania najwyższych wyników sportowych, stają przed wieloma barierami. Jednak nie poddają się i nadal aktywnie proponują inicjatywę, która  ma doprowadzić  do  popularyzacji sportu wyczynowego wśród osób z ZD w Polsce.

Redakcja
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie