Złoto dla Święty-Ersetic w biegu na 400 m!

Justyna Święty-Ersetic wygrała finałowy bieg po fantastycznym finiszu z czasem 50.41 i wyprzedziła drugą Marię Belibasaki (50.45). Brązowy medal dla Lisanne de Witte (50.77). Iga Baumgart-Witan była piąta (51.24).

Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), która wynikiem 50,41 zdobyła w biegu na 400 m złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie przyznała, że jest potwornie zmęczona i nie wie, czy zdoła wystartować w sztafecie.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Nie wiem czy dam radę pobiec jeszcze w sztafecie. Jestem potwornie zmęczona. Cieszę się, że jutro po raz pierwszy w karierze wysłucham Mazurka Dąbrowskiego. Walczyłam do samego końca. To spełnienie moich marzeń. Nie dociera do mnie, że szybciej biegała tylko pani Irena - powiedziała Święty-Ersetic.

To dopiero drugi medal Polek w tej konkurencji w historii mistrzostw kontynentu. W 1978 roku brąz wywalczyła Irena Szewińska.

To jednocześnie ósmy wynik w Polsce na tym dystansie - siedmiokrotnie szybciej 400 m pokonywała zmarła 29 czerwca Szewińska.

Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie srebro przypadło Greczynce Marii Belibasaki (50,45), a brąz Holenderce Lissane de Witte (50,77). Iga Baumgart-Witan uzyskała 51,24 zajmując piąte miejsce.