AMŚ w kajakarstwie: Dziesięć medali Polaków w Szolnok

Dziesięć medali - cztery złote, cztery srebrne i dwa brązowe - zdobyli polscy kajakarze w akademickich mistrzostwach świata w węgierskim Szolnok. Trzy złote wywalczyli kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Grzegorz Bryński w C2 na dystansach 200, 500 i 1000 m.

Zwycięstwo odniosła także osada K4 kobiet na 500 metrów w składzie: Dominika Włodarczyk, Paulina Markiewicz, Klaudia Cyrulewska i Małgorzata Puławska.

Na drugim stopniu podium stanęły cztery kobiece osady: Cyrulewska i Puławska w K2 500 m, Włodarczyk w K1 200 m, Włodarczyk i Puławska w K2 200 m oraz Włodarczyk, Markiewicz, Cyrulewska i Puławska w K4 200 m.

Dwa brązowe medale zdobyły dwie osady kajakarzy: K4 1000 m - Paweł Czaja, Sławomir Witczak, Patryk Kulczyński i Ksawery Hajdamowicz oraz K2 200 m - Dorian Kliczkowski i Kamil Kołpak.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła trzecie miejsce - za Węgrami i Białorusią.

W wyścigu C2 200 m Kitewski i Bryński zdobyli dwusetny złoty medal w historii polskich występów w AMŚ od 1958 roku, kiedy to nastąpiła zmiana formuły tych zawodów, które są rozgrywane są co dwa lata, na zmianę z uniwersjadami. W sumie na koncie biało-czerwonych jest 200 złotych, 183 srebrnych i 228 brązowych krążków