Złotą serię w Berlinie rozpoczęła w sobotę Justyna Święty-Ersetic, która w genialnym stylu wyrwała złoto w biegu indywidualnym na 400 metrów. Kilkadziesiąt minut później drugi złoty medal tego dnia dla Polski zdobył Adam Kszczot, który triumfował na 800 metrów. W przedostatniej konkurencji dnia Polki, w składzie z mistrzynią Święty-Ersetic także zostały mistrzyniami Europy, tym razem w sztafecie 4x400 metrów.

 

Dwa złote medale Justyny Święty-Ersetic w ciągu dwóch godzin czy trzecie z rzędu mistrzostwo Europy Kszczota, nie zrobiły jednak wielkiego wrażenia na European Athletics. Na koniec przedostatniego dnia imprezy stowarzyszenie wytypowało czwórkę lekkoatletów do głosowania na moment piątego dnia mistrzostw i nie było w niej żadnego wyczynu Polaków. Znaleźli się za to Diana Asher-Smith (200 metrów), Mateusz Przybyłko (skok wzwyż), Sandra Perkovic (rzut dyskiem) i Jakob Ingebrigsten (5000 metrów).

 

Być może ostatniego dnia mistrzostw nasi lekkoatleci zaimponują europejskiej federacji na tyle, by znaleźć się w czwórce nominowanych.

 

A oto sobotnie głosowanie na Twitterze: