ME Berlin 2018: Program ostatniego dnia mistrzostw

Lekkoatletyka

Ostatni dzień ME Berlin 2018 ma przynieść Polakom medale w rzucie młotem kobiet z Anitą Włodarczyk na czele i w skoku o tyczce mężczyzn. W finale 1500 m bez szans nie jest też Sofia Ennaoui. A dzień rozpoczną zmagania maratończyków.

Polacy na dzień przed zakończeniem imprezy prowadzą w klasyfikacji medalowej i postarają się to pierwsze miejsce utrzymać.

 

Pomóc w tym mają młociarki. Rekordzistka i mistrzyni świata Włodarczyk jest faworytką, sama mówi, że jej celem jest przekroczenie granicy 80 m, a wątpliwe wydaje się, by ktokolwiek inny był w stanie to zrobić. Ten sezon jest dla niej jednak trudny. Nie rzuca tak daleko i z taką regularnością, jak wcześniej, ale mimo wszystko jest najlepsza na liście wyników.

 

A Berlin jest jej szczęśliwym miejscem. To właśnie na Stadionie Olimpijskim dziewięć lat temu zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzyni świata i tu zaczęła się jej wielka kariera. "Oczywiście, że wspomnienia wróciły. To jeden z moich ulubionych stadionów" - przyznała.

 

Na podium tej konkurencji mogą stanąć także Joanna Fiodorow i Malwina Kopron. Pierwsza z nich typowana jest nawet na drugie miejsce, ale jak sama mówi: "Spokojnie. Przyjechałam tutaj powalczyć, ale zobaczymy, co się stanie".

 

Na dwa medale dla Polski liczą eksperci w skoku o tyczce. Zarówno Paweł Wojciechowski, jak i wicemistrz świata Piotr Lisek są w doskonałej dyspozycji. Ale w niej wydają się być także Francuz Renaud Lavillenie i Szwed Arnaud Duplantis. Konkurs powinien stać na bardzo wysokim poziomie, ale Polacy są w stanie nawiązać walkę i obaj marzą o... złocie.

 

Nie bez szans jest w biegu na 1500 m Ennaoui. "Moim celem jest przytrzymać się Brytyjki Laury Muir. Ona jest tu bardzo silna. Zobaczymy, co będzie dalej. Chcę wyjść ze stadionu ze świadomością, że zrobiłam wszystko, co było możliwe" - powiedziała Ennaoui.

 

W finale jest też Angelika Cichocka, która na tym dystansie broni tytułu. Mało prawdopodobne wydaje się, że jej się to uda, ale już nieraz zaskakiwała. W tym sezonie boryka się jednak z problemami zdrowotnymi i trudno przewidzieć, czy wytrzyma kolejny bieg.

 

O awans do finału powalczą obie sprinterskie sztafety - kobieca i męska. A na 5000 m na starcie staną Katarzyna Rutkowska i Paulina Kaczyńska.

 

Rankiem na trasę wyruszą maratończycy. Wśród kobiet zgłoszona jest jedynie Izabela Trzaskalska, ale u panów pobiegnie aż sześciu Polaków. Trzech najlepszych będzie liczonych do punktacji drużynowej. Zawodnicy wprawdzie dostaną medale, ale nie będzie to liczone do klasyfikacji mistrzostw.

 

Program ostatniego dnia ME Berlin 2018:

 

9:05 - maraton, finał, kobiety (Izabela Trzaskalska)

10:00 - maraton, finał, mężczyźni (Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Artur Kozłowski, Yared Shegumo, Henryk Szost)

19:10 - skok o tyczce, finał, mężczyźni (Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski)

19:20 - 4x100 m, kwalifikacje, kobiety (reprezentacja Polski)

19:30 - rzut młotem, finał, kobiety (Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Anita Włodarczyk)

19:40 - 4x100 m, kwalifikacje, mężczyźni (reprezentacja Polski)

19:55 - trójskok, finał, mężczyźni 

20:00 - 1500 m, finał, kobiety (Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka)

20:15 - 5000 m, finał, kobiety (Paulina Kaczyńska, Katarzyna Rutkowska)

20:55 - 3000 m z przeszkodami, finał, kobiety

21:20 - 4x100 m, finał, kobiety (reprezentacja Polski)

21:35 - 4x100 m, finał, mężczyźni (reprezentacja Polski)

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze