ME koszykarek U-18: Polki na jedenastym miejscu

Reprezentacja Polski koszykarek pokonała Serbię 74:48 w swoim ostatnim meczu mistrzostw Europy drużyn do lat 18 rozgrywanych we włoskim Udine i utrzymała się w Dywizji A, zajmując 11. miejsce. W wieczornym finale zmierzą się Hiszpanki z Niemkami.

W fazie grupowej biało-czerwone pokonały Irlandię 64:44, a następnie przegrały z Francją 53:60 i Rosją 67:75, zajmując trzecie miejsce w grupie D. W 1/8 finału uległy Hiszpanii 40:61 i odpadły z rywalizacji o medale.

W meczach o miejsca 9-16 podopieczne trenera Macieja Gordona wygrały ze Słowenią 79:51 i uległy Chorwacji 49:75, co sprawiło, że przyszło im walczyć o miejsce 11. W tym spotkaniu były zdecydowanie lepsze od Serbek. Po przerwie od wyniku 29:34 zdobyły 15 punktów z rzędu, a drugą połowę wygrały 47:18.

Liderką polskiej ekipy w tym turnieju była jedna z najlepszych strzelczyń mistrzostw, rozgrywająca Natalia Klimek (UKS Trójka Żyrardów), która notowała średnio 12,0 pkt, 3,9 zbiórki i 3 asysty.

Polska w ME tej kategorii wiekowej ostatni medal – brązowy - zdobyła w 2000 roku.