MŚ juniorek w piłce ręcznej: Polki w fazie pucharowej mimo porażki z Niemkami

Piłka ręczna

Polskie juniorki przegrały z Niemkami (25:30) w mistrzostwach świata piłkarek ręcznych rozgrywanych w Kielcach, ale i tak awansowały do fazy pucharowej. W najlepszej szesnastce są już także drużyny Niemiec, Rumunii, Austrii, Rosji i Norwegii.

Polskie juniorki opór Niemkom stawiały tylko przez 30 minut. W drugiej połowie rywalki jednak były już wyraźnie lepsze. Mimo tej porażki podopieczne trener Agnieszki Truszyńskiej i tak awansowały do fazy pucharowej. Zadecydowała o tym porażka Słowaczek z Austrią 23:27.

Ogromną niespodziankę sprawił zespół Angoli remisując z Rumunkami, które straciły pierwszy punkt w turnieju. Z grupy A do 1/8 finału awansowały drużyny Niemiec, Rumunii, Polski i Austrii. Stawką poniedziałkowego meczu dwóch ostatnich drużyn będzie trzecia lokata w grupie.

W grupie C bez niespodzianek. Czwarte zwycięstwa odniosły Rosjanki (z Holandią 30:27) i Norweżki (z Japonią 29:23). Po raz pierwszy z dwóch punktów cieszyły się Argentynki, które wygrały z Chinkami 26:23. Do fazy pucharowej z tej grupy awansowały już Rosja i Norwegia. O tym, które zespoły dołączą do tej dwójki zadecydują poniedziałkowe konfrontacje Holandii z Argentyną oraz Japonii z Chinami.

Wyniki niedzielnych spotkań i tabele

Grupa A

Rumunia – Angola   19:19 (12:8)
 Polska – Niemcy    25:30 (13:14)
 Słowacja – Austria 23:27 (12:14)

Tabela grupy A (pozycja, drużyna, liczba spotkań, punkty, bramki zdobyte, bramki stracone)

1. Niemcy    4 8 111:80
 2. Rumunia   4 7 106:78
 3. Polska    4 4 99:103
 4. Austria   4 4 86:106
 5. Angola    4 1 77:96
 6. Słowacja  4 0 89:105