Włoskie media zachwycone Piątkiem! "Jest jak huragan"

Krzysztof Piątek w kapitalnym stylu przywitał się z włoskim futbolem i już w debiucie w Genoi strzelił cztery gole. "Piątek jest jak huragan!" – napisała La Gazetta dello Sport.

Szanowany włoski dziennik był pod wielkim wrażeniem Polaka. Piątek już po 19 minutach meczu Pucharu Włoch z Lecce miał na koncie hat-tricka. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Polak strzelił czwartego gola. Gazeta zwraca również uwagę, że to nie jest przypadek. W końcu już w przedsezonowych sparingach Piątek imponował formą. Strzelił w nich aż 12 goli! Dziennikarze bez zawahania wybrali Polaka zawodnikiem meczu, a jego grę ocenili na 9, w skali 1-10.

Nic dziwnego, że po kapitalnych występach Piątek jest porównywany do największych polskich piłkarzy. "Nie Higuain, nie Icardi, nie Ronaldo, a Piątek został królem lata. Może przebić osiągnięcie Zbigniewa Bońka w lidze włoskiej i zdobyć więcej bramek. Jego były trener Michał Probierz zapewnia, że wkrótce będzie wart więcej niż 30 mln euro i że podchodzi do futbolu podobnie jak Robert Lewandowski" – napisał portal calciomercato.com.

Pierwszy mecz w nowym sezonie Serie A Genoa rozegra 19 sierpnia z AC Milan. Czy Polak znów wpisze się na listę strzelców?