Giba gościem XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia

Siatkówka
Giba gościem XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia
fot. Cyfrasport

Gdy organizatorzy Memoriału Arkadiusza Gołasia zaprezentowali kluby, które zagrają w XIV edycji tego turnieju jasne stało się, że hala w Swarzędzu-Zalasewie wypełni się najlepszymi siatkarzami. Do plejady gwiazd dołączył właśnie najlepszy zawodnik świata.

XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się w dniach 5-7 października w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie w gminie Swarzędz. Swój udział zapowiedziały kluby z Plusligi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin, ONICO Warszawa oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. Zatorski, Bieniek, Masny, Wrona czy Penczew to tylko wybrani zawodnicy, których będą podziwiać kibice. Warto wspomnieć, że jest to jedyna okazja w ciągu roku by zobaczyć w Wielkopolsce siatkówkę na najwyższym poziomie.

 

– Jeżeli policzymy ilu olimpijczyków, Mistrzów Świata i Europy przybędzie w tych drużynach do naszej hali, to śmiało można powiedzieć, że w jednym czasie jeszcze nigdy na terenie naszej gminy jednocześnie nie uczestniczyło tylu topowych graczy – zaprasza do Zalasewa burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

 

Najlepszy siatkarz świata zapowiada udział w Memoriale Gołasia

 

Udział czterech topowych zespołów to jednak nie koniec atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Memoriału Gołasia. Swój udział w imprezie potwierdził właśnie Giba – legendarny zawodnik, uznawany za najlepszego siatkarza świata. Brazylijczyk swoimi sukcesami śmiało mógłby obdzielić cały sektor trybun hali w Zalasewie. Do jego najważniejszych zdobyczy należą: Mistrzostwo Olimpijskie, trzy tytuły Mistrza Świata, dwa triumfy w Pucharze Świata, osiem pierwszych miejsc w Lidze Światowej i siedem złotych medali w Mistrzostwach Ameryki Południowej. Pomimo, że zawodnik ten zakończył już swoją sportową karierę nadal budzi wielką euforię wśród siatkarskich kibiców na całym świecie. – Na pewno zaprosimy Gibę do meczu sztaby szkoleniowe kontra sponsorzy imprezy. Jestem przekonana, że skorzysta z tej możliwości – mówi Anna Sumelka, organizatorka memoriału. – Znając jego wspaniały charakter jestem przekonana, że żadnemu kibicowi nie odmówi autografu czy wspólnego zdjęcia – dodaje.

 

Druga wizyta Giby na Memoriale Gołasia

 

Warto wspomnieć, że Giba był już gościem Memoriału Gołasia w 2014 roku. Brazylijski siatkarz doskonale pamiętał tę imprezę i z przyjemnością przystał na ponowne zaproszenie od organizatorów. Podczas poprzedniej wizyty przekazał on na aukcję charytatywną swoją reprezentacyjną koszulkę z autografem. Uzyskała ona najwyższą kwotę spośród wszystkich licytowanych gadżetów sportowych podczas turnieju. Jeszcze większym symbolem okazało się jednak zdjęcie, na którym Mistrz Olimpijski przytula Lilianę – córkę Agaty Mróz. Giba opisał fotografię słowami – Lila, córka Agaty, byłej zawodniczki, która została wyleczona z białaczki tylko po to, by urodzić tego aniołka, a potem nas opuściła. Siatkarz w młodości sam zmagał się z tą chorobą. Co pozostawi po sobie najlepszy zawodnik świata tym razem? Dowiemy się w dniach 5-7 października w Zalasewie.

 

Program XIV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia:

 

Sobota, 6 października

 

półfinały
godz. 13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin

godz. 17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

Niedziela, 7 października

 

godz. 12.00 mecz o 3. miejsce

godz. 16.00 mecz o 1. miejsce

A.J., plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie