Liga Europy: Jagiellonia do rewanżu z KAA Gent przygotowuje się daleko od domu

Piłka nożna

Piłkarze Jagiellonii Białystok do rewanżowego meczu kwalifikacji Ligi Europejskiej z KAA Gent przygotowują się w Trzebnicy na Dolnym Śląsku. - Świetnie to zostało zorganizowane, bo nie nabijemy tyle kilometrów – przyznał obrońca Bartosz Kwiecień.

Po niedzielnym ligowym meczu z KGHM Zagłębiem Lubin piłkarze Jagiellonii nie udali się w kierunku Białegostoku, ale do Trzebnicy. Ośrodek treningowy koło Wrocławia będzie bazą przygotowawczą zespołu trenera Ireneusza Mamrota do rewanżowego meczu kwalifikacji Ligi Europejskiej z belgijskim KAA Gent.

 

„Bardzo fajnie, że jedziemy do Trzebnicy, a nie wracamy do domu. Organizacja i przygotowania do rewanżu z Gent są super, bo nie nabijemy tyle kilometrów, a za to mamy czas na spokojną regenerację. Dni, które powinniśmy na nią przeznaczyć spędzaliśmy do tej pory w podróży i to był największy mankament gry w europejskich pucharach. Teraz nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie mieliśmy siły i nie byliśmy zregenerowani” – powiedział Kwiecień.

 

Trener Mamrot przyznał, że jego zespół zaczyna odczuwać skutki gry w eliminacjach Ligi Europejskiej, ale nie jest to związane z samymi meczami, ale właśnie z podróżami. Kwiecień wypowiedział się w podobnym tonie. - Jeżeli bylibyśmy w domu, to wyglądałoby to zupełnie inaczej. Jadąc natomiast autokarem osiem godzin w pozycji siedzącej, ze zgiętymi nogami trudno myśleć o odpoczynku i regeneracji. Będziemy dłużej w rozłące z rodzinami, ale takie jest życie sportowca. Robimy, co kochamy i nie ma co się skarżyć – dodał obrońca Jagiellonii.

 

W pierwszym meczu na własnym stadionie z KAA Gent zespół z Białegostoku przegrał 0:1. Nastroje w drużynie trenera Mamrota przed rewanżem są jednak bardzo bojowe. - Udajemy się tam z bardzo dużymi nadziejami i ambicjami. Jeżeli ktoś jedzie, aby tylko rozegrać rewanż, odfajkować to spotkanie, to niech lepiej zostanie w domu. Każdy z nas ma swoje ambicje, cele. Takimi marzeniami jest awans i gra w fazie grupowej europejskich pucharów. Gramy dla Jagiellonii, ale też dla własnych pragnień. Chcemy powtórzyć wynik z Lubina – zapowiedział Kwiecień.

 

W Lubinie Jagiellonia wygrała 2:0. Taki rezultat w Belgii dałby polskiemu zespołowi awans do kolejnej rundy.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze