Binck Bank Tour: Kueng wygrał czasówkę, Bodnar dziewiąty

Szwajcar Stefan Kueng (BMC) wygrał we wtorek w Venray drugi etap kolarskiego wyścigu Binck Bank Tour - jazdę indywidualną na czas i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) uzyskał dziewiąty czas.

Kueng, mistrz świata w torowym wyścigu na dochodzenie z 2015 roku, pokonał trasę 12,7 km w czasie 14.11 z przeciętną prędkością ponad 53,7 km/godz i wyprzedził o 14 sekund Belga Victora Campenaertsa (Lotto Soudal), który przed tygodniem w Glasgow obronił tytuł mistrza Europy w jeździe na czas. O sekundę wolniejszy od Belga był Duńczyk Soeren Kragh Andersen (Sunweb). Maciej Bodnar pokonał trasę w 14.34.

Poniedziałkowy etap zakończył się finiszem z peletonu i większość kolarzy została sklasyfikowana w czasie zwycięzcy. Klasyfikacja czołówki po drugim etapie jest w związku z tym identyczna jak kolejność na mecie we wtorek.

Impreza składająca się z siedmiu etapów potrwa do niedzieli. W ubiegłym roku zwyciężył Holender Tom Dumoulin z grupy Sunweb, Bodnar zajął 60. miejsce. Wyścig przebigający po drogach Holandii i Belgii jest zaliczany do klasyfikacji UCI World Tour. Wcześniej znany był także pod nazwą Eneco Tour.