Co za wejście debiutanta! Gol z Anglią po pierwszym kontakcie z piłką (WIDEO)

Jednym z głównych bohaterów towarzyskiego meczu Polska - Anglia (1:1, 5:4 w karnych) został awaryjnie powołany do kadry Patryk Pietrasiak. Młody zawodnik już po minucie od wejścia na boisko wyrównał stan spotkania.

W obliczu konieczności przeprowadzenia zmiany pokoleniowej selekcjoner Stanisławski zabrał ze sobą do Kołobrzegu kilku debiutantów. Szansę na grę w seniorskiej kadrze otrzymali Karol Kruk, Jakub Bistuła oraz Krystian Karolak, a także zastępujący kontuzjowanego Konrada Kubiaka Patryk Pietrasiak. Karolak - bramkarz SAN AZS Łódź - został niedawno wybrany najlepszym bramkarzem finałowego turnieju o mistrzostwo Polski. Drugie powołanie w swojej karierze otrzymał za to Bartosz Szloser.

Pietrasiak w pełni wykorzystał fakt zastępowania Kubiaka. Selekcjoner posłał go do boju dopiero w trzeciej tercji, jednak młody zawodnik już po nieco ponad minucie wyrównał stan spotkania, gdy precyzyjnym strzałem z ostrego kąta pokonał angielskiego bramkarza. Co więcej, młody reprezentant Polski strzelił gola już przy pierwszym kontakcie z piłką!

W konkursie rzutów karnych Pietrasiak potwierdził wysoką formę, gdy efektownym strzałem w samo okienko wykorzystał swoje podejście. Ostatecznie Polacy wygrali z "Synami Albionu" 5:4, jednak dopiero w siódmej serii "dziewiątek".

Błyskawiczny gol Pietrasiaka w załączonym materiale wideo.