Kibice atakują Salaha. "On powinien zostać aresztowany!"

Piłka nożna
Kibice atakują Salaha. "On powinien zostać aresztowany!"
fot. PAP

Piłkarze nie mają łatwego życia. Cały czas muszą kontrolować swoje zachowania, bo chwila nieuwagi może wywołać burzę. Tak stało się w przypadku gwiazdora Liverpoolu Mohammeda Salaha, który za swoje zachowanie podczas jazdy samochodem może ponieść wysokie konsekwencje.

Liverpool nie mógł sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia nowego sezonu Premier League. Podopieczni trenera Jurgena Kloppa pokonali na własnym stadionie West Ham aż 4:0! Autorem jednej z bramek był Salah, lecz i to nie uchroniło go przed falą krytyki. Ta została wywołana nie przez poziom sportowy piłkarza, lecz przez jego zachowanie po wygranym meczu.

Kiedy piłkarz opuszczał stadion kibice zaczęli obskakiwać jego samochód. Wśród nich były małe dzieci, które chciały tylko zrobić sobie zdjęcie z idolem, czy też otrzymać od niego autograf. Salahowi jednak ani się śniło zatrzymać i spełnić prośby swoich fanów. Nie dość, że minął ich obojętnie, to jeszcze skupił się na pisaniu SMS-a. Na Facebooku pojawiło się nagranie z całej sytuacji, a to wywołało burzę.

"On powinien zostać aresztowany za używanie telefonu podczas jazdy. Nie ma wyjątków!", "Korzystał z telefonu podczas jazdy oczywiście jest złe zwłaszcza, kiedy małe dzieci biegną do jego samochodu" - pisali rozwścieczeni internauci.

Byli jednak również tacy, którzy stawali w obronie reprezentanta Egiptu. Twierdzili, że piłkarz jest zalewany falą kibiców na swojej drodze. Jeszcze inni popierali to, że nie zatrzymał się, bowiem mógłby stworzyć korek na drodze i wywołać złość wśród innych kierowców.

 

Władze Liverpoolu nie zostawiły całego zajścia bez echa. Po rozmowie z Salahem klub postanowił poinformować policję o całym zajściu.

Według angielskiego prawa używanie telefonu komórkowego podczas jazdy jest surowo zabronione i grozi uzyskaniem sześciu punktów karnych oraz mandatu o wysokości dwustu funtów.

"To rozczarowujące, kiedy widzi się kogoś, kto jest wzorem dla wielu tysięcy piłkarskich kibiców, łamiącego prawo i dającego zły przykład. Używanie telefonu podczas jazdy jest nielegalne i niebezpieczne. Wszystko, co rozprasza uwagę kierowcy na drodze nawet na ułamek sekundy może być powodem tragedii niezależnie od prędkości, z jaką porusza się auto" - powiedzieli członkowie organizacji zajmującej się bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Salah w poprzednim sezonie zdoył dla Liverpoolu aż 32 bramki w Premier League. To o dwa trafienia więcej, niż kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie