Freund wrócił na skocznię i celuje w mistrzostwa świata

Zimowe
Freund wrócił na skocznię i celuje w mistrzostwa świata
fot. PAP

Mistrz olimpijski z Soczi w konkursie drużynowym Severin Freund zapowiada, że jego celem są mistrzostwa świata w Seefeld w lutym przyszłego roku. 30-letni Niemiec po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił niedawno na skocznię narciarską.

Rok temu były mistrz świata w skokach i lotach narciarskich po raz drugi w ciągu kilku miesięcy doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Niemiec nie tylko opuścił igrzyska w południowokoreańskim Pjongczangu, ale i cały sezon olimpijski. Ostatnio wznowił treningi i dołączył do kadry trenera Wernera Schustera przebywającej w Courchevel. Nie wiadomo jeszcze, kiedy weźmie udział w zawodach.

- Moim celem są przyszłoroczne mistrzostwa świata i nad tym pracuję. Nie będzie to łatwe, bo nie można zakładać, że po takim długim czasie wszystko będzie szło dobrze - powiedział Freund. Dodał, że jego ambicje nie kończą się na skokach narciarskich.

W udany powrót swojego podopiecznego wierzy Schuster. - On ma charakter i jest w stanie wrócić do wysokiej formy. Znajduje się teraz na takim etapie życia, kiedy zmieniają się priorytety, ale tak kocha skoki, że nie sądzę, by z nich zrezygnował - powiedział.

Zimowy sezon Pucharu Świata w skokach rozpocznie się 17 listopada w Wiśle konkursem drużynowym. Obecnie trwa cykl letniej GP.

TK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze