Superpuchar Europy: Atletico zdjęło klątwę Realu! Czarny dzień defensywy "Królewskich"

Atletico Madryt wreszcie przełamało serię porażek z Realem Madryt w europejskich pucharach. Podopieczni Diego Simeone pokonali w meczu o Superpuchar Europy rywala zza miedzy 4:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W Tallinie pierwszy raz w historii Superpucharu Europy zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z jednego miasta. Real w ostatnich trzech latach zdominował rozgrywki Ligi Mistrzów, w majowym finale pokonał Liverpool 3:1. Po sezonie z klubem pożegnał się największy gwiazdor zespołu, Cristiano Ronaldo, który przeniósł się do Juventusu. Drużynę zasilił m.in. Thibaut Courtois, ale w Tallinie go jeszcze nie oglądaliśmy. Na stanowisku trenera "Królewskich" Zinedine'a Zidane'a zastąpił Julen Lopetegui i stanął przed szansą na pierwsze trofeum. Atletico prawo gry w Superpucharze zapewniło sobie po wygraniu 2:0 w finale Ligi Europy z Olympique Marsylia. "Los Colchoneros" przed sezonem wzmocnili się m.in. Rodrim, Nikolą Kaliniciem czy też Thomasem Lemarem, który przychodząc za 70 milionów został najdroższym piłkarzem w historii klubu.

O tym, że derby Madrytu zawsze przynoszą wielkie emocje nie trzeba było mówić. W poprzednim sezonie obie ekipy spotkały się dwukrotnie i dwa razy padł remis. W środowym meczu mieliśmy też polski akcent, a mianowicie Szymona Marciniaka, który był arbitrem głównym tego spotkania. Pierwsza minuta potwierdziła przedmeczowe zapowiedzi wielkiego widowiska. Już po 50 sekundach na listę strzelców wpisał się Diego Costa. Hiszpan wykorzystał niezdecydowanie Sergio Ramosa i Raphaela Varane'a i z ostrego kąta pokonał Keylora Navasa. Atletico mogło się spokojnie cofnąć i grać swój ulubiony kontratak.

Real grał szybko piłką, próbował ataków pozycyjnych. Kilka szans stworzyła nadzieja "Królewskich" Marco Asensio, ale wyrównującego gola strzelił Karim Benzema. Pięknym rajdem prawą stroną popisał się Gareth Bale, który dograł idealnie na głowę Francuza. Nieco mniej szans w pierwszych 45 minutach stworzyli piłkarze Diego Simeone. Z bardzo dobrej strony pokazały się nowe nabytki czyli Lemar i Rodri. Po przerwie dalej atakował Real i przyniosło to efekt w 63. minucie. Najpierw ręką w polu karnym zagrał Juanfran, a jedenastkę wykorzystał kat Atletico, Ramos. Z czasem Atletico zaczęło grać nieco szybciej, więcej było podań bez przyjęcia. Wyrównujący gol to jednak w dużej mierze zasługa Marcelo, który niepotrzebnie ratował piłkę przed autem. W polu karnym świetnie zachował się Angel Correa, a akcję wykończył Costa.

Do końca wynik nie uległ zmianie, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Jak się okazało w dodatkowych 30 minutach to nie był dzień defensywy Realu. W 98. minucie Varane w banalny sposób stracił piłkę, którą przejął Thomas. Ten zagrał do Saula Nigueza, a Hiszpan genialnym strzałem z woleja pokonał Navasa. Po chwili Atletico przypieczętowało swój triumf. Futbolówkę wywalczył Costa, a akcję wykończył Koke. "Królewscy" nie zdołali odrobić strat i Superpuchar Europy powędrował po raz trzeci w historii do ekipy "Los Colchoneros".

Real Madryt - Atletico Madryt 2:4 po dogrywce (1:1, 2:2)

Bramki: Benzema 27, Ramos 63 (k) - Diego Costa 1, 79, Saul 98, Koke 104

Real Madryt: Keylor Navas - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Toni Kroos (102. Borja Mayoral), Casemiro (76. Dani Ceballos), Isco (83. Lucas Vasquez) - Gareth Bale, Karim Benzema, Marco Asensio (57. Luka Modric)

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savic, Diego Godin, Lucas Hernandez - Thomas Lemar (90+1. Thomas Partey), Rodri (71. Vitolo), Saul Niguez, Koke - Antoine Griezmann (57. Angel Correa), Diego Costa (109. Jose Gimenez)

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

Koniec meczu! Atletico zdobywcą Superpucharu Europy!

60 sekund do końca meczu!

Tym razem dośrodkowywał Modrić i zrobił to jeszcze lepiej. Cóż z tego, skoro na tablicy wyników nadal 2:4...

Świetne dośrodkowanie Marcelo. Ramos walczył o pozycję do oddania strzału głową, lecz obrońcy Atletico wybili na rzut rożny.

Modrić strzelił z okolic czternastego metra, ale piłka po rykoszecie trafiła prosto w ręce Oblaka.

Żółta kartka za faul dla kapitana Realu Sergio Ramosa.

Dośrodkowanie Marcelo w pole karne, ale tam świetnie ustawiony Diego Godin wybijał wgłąb pola.

Ostatnia zmiana w Atletico!

Boisko opuścił strzelec dwóch bramek Diego Costa, a w jego miejsce pojawił się Jose Gimenez.

Correa nadstawił się Ramosowi, a ten sfaulował go w pojedynku jeden na jeden.

Wracamy do Tallinna.

Koniec pierwszej części dogrywki.

Vitolo ukarany żółtą kartką.

Costa zagrał do Vitolo, a ten dograł do Koke. Po strzale Hiszpana Navas nie miał szans. Atletico coraz bliżej zdobycia trofeum!

GOL!!!

Czwarta zmiana w Realu!

Borja Mayoral zastąpił Tonniego Kroosa.

Kolejny poważny błąd obrony Realu. Varane nie jest skoncentrowany na tym, co robi. Wykorzystał to Saul i to był zdecydowanie najpiękniejszy gol w tym meczu!

GOL!!!

Kolejny rzut rożny dla Realu. Widać, że "Los Blancos" preferują dziś krótkie rozegrania, lecz niekoniecznie przynosi im to zamierzone efekty.

Carvajal próbował strzału z dystansu, ale Oblak nie miał najmniejszych problemów z obroną.

Juanfran przeszkodził Marcelo w wyprowadzeniu akcji. Rzut rożny dla Realu.

Jak dotąd Real nie dopuszcza rywali do piłki. "Królewscy" wymieniają podania w środku pola.

Rozpoczynamy dogrywkę!

Koniec regulaminowego czasu gry! O tym, kto zdobędzie trofeum zadecyduje dogrywka!

Dani Ceballos ukarany żółtą kartką.

Zmiana w Atletico!

Za Thomasa Lemara wszedł Thomas Partey.

Costa jest już bohaterem, ale mógł stać się wybawcą swojego zespołu. Niewiele brakowało, a skompletowałby hat-tricka!

Benzema faulowany przez Saula. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy świadkami dogrywki.

Trzecia zmiana w Realu!

Isco został zmieniony przez Lucasa Vazqueza.

To mogła być błyskawiczna kontra. Modrić znakomicie poprowadził piłkę i zagrał prostopadle do Bale'a. Ten stracił na moment piłkę z oczu, a wykorzystali to obrońcy Atletico.

Marcelo chciał zabawić się z jednym z rywali, a narobił kłopotów swojej drużynie. W odpowiednim miejscu pojawił się Diego Costa i po raz kolejny trafił do bramki Realu! Mecz na dziesięć minut przed końcem rozpoczyna się od początku!

GOL!!!

Kolejna zmiana również w Realu Madryt.

Boisko opuścił Casemiro, a wszedł Daniel Ceballos.

Correa otrzymał idealne podanie od Lemara i wykończył je strzałem. Na posterunku był jednak Navas, który bez trudu przechwycił piłkę.

Kolejna zmiana w Atletico Madryt.

Zszedł Rodri, a za niego pojawił się Vitolo.

Kapitalna sytuacja i strzał z powietrza Varane'a. To mogło skończyć się bramką!

Indywidualna akcja Bale'a. Ograł kilku obrońców i wywalczył rzut rożny dla Realu.

Dośrodkowanie Hernandeza bardzo mocne, ale i bardzo niedokładne.

Isco próbował wyłuskać piłkę spod nóg Lemara, lecz minimalnie zahaczył swojego rywala. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla Atletico.

Ramos faulowany przez Costę. Marciniak był jednak łaskawy i oszczędził piłkarzowi Atletico kolejnej kary, bo to oznaczałoby wykluczenie z gry!

Isco próbował dograć piłkę w pole karne, ale Juanfran nie dał się oszukać. Na spółkę z Savicem oddalili piłkę spod własnej bramki.

Sergio Ramos spokojnym, pewnym strzałem pokonał Oblaka. Real po raz pierwszy dziś na prowadzeniu!

GOL!!!

Juanfran zagrał ręką. Costa za dyskusję otrzymał żółtą kartkę.

Szymon Marciniak dyktuje rzut karny dla Realu!

Correa faulował Casemiro, za co otrzymał żółty kartonik.

Bale padł na murawę przed linią pola karnego, ale o faulu nie mogło być mowy.

Correa dobrze rozpoczął grę. Mógł zaskoczyć Navasa, lecz w ostatniej chwili piłkę wybił Ramos.

Zmiana również w Atletico!

Boisko opuścił Antoine Griezmann, a zastąpił go Angel Correa.

Zmiana w Realu Madryt:

Schodzi Marco Asensio, a w jego miejsce pojawia się najlepszy piłkarz tegorocznego mundialu Luka Modrić!

Słabe rozegranie stałego fragmentu gry przez Atletico. Real wyprowadza kontrę.

Juanfran trafiony w nogi przez Marcelo i żółta kartka dla Brazylijczyka.

Spokojne otwarcie obu zespołów. Akcja toczy się w środku pola.

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Obie ekipy rozpoczęły bez zmian.

Wracamy do Tallinna!

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga część spotkania.

Koniec pierwszej części spotkania. Póki co nic nie jest wyjaśnione. Do Tallinna wracamy za niecałe 15 minut.

Szymon Marciniak doliczył do pierwszej połowy jedną minutę.

Piłkarze Atletico błyskawicznie ruszyli z kontrą, ale równie szybko wrócili się obrońcy Realu. Będzie tylko rzut rożny.

Rzut rożny dla Atletico. Koke dograł w pole karne, ale po strzale jednego z graczy Atletico piłka wylądowała w koszyczku Keylora Navasa.

Marciniak był blisko akcji i dokładnie widział faul Asensio, który chciał przerwać groźną kontrę Atletico. Żółta kartka dla piłkarza Realu.

Real mógł prowadzić 2:1. Asensio i Benzema byli praktycznie sami w polu karnym, ale ewidentnie się pogubili.

Ciekawa próba rozegrania akcji przez Atletico. Koke chciał minąć obrońców, lecz Dani Carvajal nie dał się oszukać i oddalił niebezpieczeństwo.

Real z minuty na minutę gra coraz lepiej. Od kilku minut gra toczy się tylko na połowie Atletico.

Ależ sytuacja! Marco Asensio popisał się indywidualną akcją, a potem spróbował strzału na dalszy słupek i pomylił się dosłownie o centymetry! Oblak może odetchnąć z ulgą...

Bale kapitalnie dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Karima Benzemy! Oblak mógł zachować się nieco lepiej, ale teraz nie ma to już znaczenia. Mamy wyrównanie!

GOL!!!

Strzał Marcelo z dystansu poszybował nad poprzeczką. To była naprawdę ciekawa akcja "Królewskich".

Marcelo chciał oszukać obrońców Atletico szukając Asensio, lecz trafił w nogi rywala.

Casemiro stracił piłkę wyprowadzając ją ze swojej połowy. Piłkarze Realu mogą mówić o wielkim szczęściu, że nie skończyło się to dla nich utratą kolejnej bramki.

Oba zespoły walczą bardzo ambitnie. Żaden z piłkarzy nie odstawia nogi, stąd wiele groźnych rywalizacji.

Ostre starcie w polu karnym Atletico. Ramos ucierpiał i leży teraz na murawie.

Benzema w ostatniej chwili zatrzymany przez obrońcow. Na tym się jednak nie skończyło. Marcelo dograł znakomicie w pole karne i tylko piłkarze Realu wiedzą, jakim cudem nie wpakowali piłki do siatki.

Kroos leży na murawie po faulu Lemara.

Bale faulowany przed polem karnym. Kroos dośrodkował idealnie w pole karne, lecz Varane o centymetry minął się z piłką.

Rzut rożny dla Realu. "Los Blancos" zdecydowali się na krótki wariant rozegrania, lecz nie przyniosło to zamierzonego skutku. Piłkarze Atletico szybko wypchnęli ich poza pole karne.

Teraz to Real jest w natarciu. Bale szuka drogi do bramki Oblaka, lecz obrońcy skutecznie mu to utrudniają.

Diego Costa faulowany przez Sergio Ramosa. Szymon Marciniak bez wahania podyktował rzut wolny dla Atletico.

Bale faulował obrońcę Atletico. Rozpoczną podopieczni trenera Diego Simeone.

Póki co to piłkarze Atletico wyraźnie naciskają na bramkę "Królewskich".

Diego Costa wdarł się w pole karne Realu i kiedy wydawało się, że wybiegnie poza boisko on zdecydował się na strzał, i to jaki! Atletico po kilkudziesięciu sekundach wychodzi na prowadzenie!

GOOOOOL!!!

Zaczynamy!

Prezentacja już za nami. Za moment rozpocznie się mecz!

Zakończyły się pokazy artystyczne. Teraz piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę.

Do pierwszego gwizdka pozostał już niespełna kwadrans!

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport Premium. Gdzie i jak oglądać w TV i online?

Od 2 lipca dostępne są nowe oferty Cyfrowego Polsatu, Plusa i IPLI z pakietem Polsat Sport Premium, dzięki którym będzie można oglądać na żywo mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w TV i online. Sprawdźcie szczegóły oferty, w tym ceny!

Znamy wyjściowe jedenastki obu zespołów!

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie A. Le Coq Arena w Tallinie.

Po raz pierwszy w historii w meczu o to trofeum zmierzą się dwa zespoły z jednego miasta! Będziemy świadkami derbów Madrytu.

Witamy w naszej relacji z meczu Superpucharu Europy Real Madryt - Atletico Madryt!