Gala w Belfaście: Fury - Pianeta. Karta walk

Sporty walki

Już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia, w Belfaście do ringu powróci były mistrz kategorii ciężkiej Tyson Fury (26-0, 19 KO). Rywalem barwnego Brytyjczyka będzie Francesco Pianeta (35-4-1, 21 KO). Transmisja gali od godziny 20:15 w Polsacie Sport News!

W Windsor Park w Belfaście już w najbliższą sobotę kibice pięściarstwa po raz kolejny będą mieli okazję podziwiać umiejętności powracającego do wysokiej formy Fury'ego. Były mistrz świata kategorii ciężkiej w stolicy Irlandii Północnej zmierzy się z Pianetą, a zwycięstwo znacznie przybliży 30-latka do kolejnego walki o tytuł królewskiej kategorii.

- Jest niebezpieczny, ale to ja jestem najlepszym ciężkim w historii. Pokonam go. Zręsztą nie tylko jego, ale również innych - Anthony'ego Joshuę, Deontaya Wildera, każdego buma. Dla mnie wszyscy są bumami. Jeśli Pianeta mnie pokona, to przeczołgam się po ringu i ucałuje jego stopy - mówi "Olbrzym z Wilmslow".

Fury zapowiada również, że po zakończeniu walki podpisze błyskawicznie kontrakt na walkę z mistrzem świata WBC Deontayem Wilderem, do której jego zdaniem dojdzie już w listopadzie tego roku. - Świat takiej walki jeszcze nie widział. Dwóch największych ciężkich, dwóch mówców, jeden Brytyjczyk i jeden Amerykanin - twierdzi Brytyjczyk.

W Belfaście dojdzie również do dwóch walk, których stawką będą pasy mistrzowskie. Carl Frampton w pojedynku wieczoru zmierzy się z Lukiem Jacksonem o tytuł tymczasowego mistrza kategorii piórkowej WBO, a Irlandczyk Paddy Barnes postara się odebrać pas WBC w kategorii muszej z rąk Cristofera Rosalesa.

Karta główna (Polsat Sport News):

o pas tymczasowego mistrza kategorii piórkowej WBO, 12 rund:
Carl Frampton (25-1, 14 KO) - Luke Jackson (16-0, 7 KO)

kategoria ciężka, 10 rund:
Tyson Fury (26-0, 19 KO) - Francesco Pianeta (35-4-1, 21 KO)

kategoria musza, 12 rund:
Paddy Barnes (5-0, 1 KO) - Cristofer Rosales (27-3, 18 KO)

TV floater:*
kategoria półśrednia, 6 rund:
Lewis Crocker (6-0, 6 KO) - William Warburton (26-137-10, 5 KO)

 

*TV floater - pojawi się w transmisji w przypadku szybkich rozstrzygnięć w pozostałych walkach

Transmisja gali w sobotę w Polsacie Sport od godz. 22:30 i Polsacie Sport News od godz. 20:00.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Tysona Fury'ego.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie