La Liga wychodzi poza Hiszpanię! Real i Barcelona zagrają w Ameryce Północnej?

Piłka nożna
La Liga wychodzi poza Hiszpanię! Real i Barcelona zagrają w Ameryce Północnej?
fot. PAP

Kilka meczów La Liga od przyszłego sezonu będzie rozgrywanych w na kontynencie północnoamerykańskim. Hiszpanie chcą promować swoją ligę poza granicami kraju i już podpisali 15-letnią umowę z firmą Relevent Sports.

Hiszpańska liga jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. W ostatnich latach kluby z La Liga zdominowały Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Właściciele rozgrywek chcą je teraz rozpromować w Ameryce Północnej. Najprawdopodobniej zaczynając od przyszłego sezonu, przez następne piętnaście lat kilka meczów będzie rozgrywanych po drugiej stronie Atlantyku.

Media w Stanach Zjednoczonych spekulują, że największe szanse na grę USA mają Barcelona i Real, jednak prezydent La Liga Javier Tebas dodał, że jest mało prawdopodobne zorganizowanie tam "El Clasico". W zeszłym roku urodzony na Kostaryce Hiszpan stwierdził, że możliwe jest też rozgrywanie meczów w Chinach. Kilka dni temu Superpuchar Hiszpanii pierwszy raz był rozgrywany poza krajem, a dokładnie w mieście Tanger (Maroko).

Największe ligi sportowe w USA już rozgrywają swoje mecze w innych państwach. Dla przykładu kilka spotkań NBA miało miejsce w Wielkiej Brytanii. 15-letni kontrakt z Relevent Sports ma wypromować La Liga oraz sprawić, by zainteresowanie nią było jeszcze większe także poza Europą.

 

"La Liga, najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa w Hiszpanii, a także Relevent, międzynarodowa grupa medialna, sportowa i rozrywkowa, ogłosiła dziś pierwsze w swoim rodzaju 15-letnie, wspólne przedsięwzięcie promujące piłkę nożną w USA i Kanadzie" - poinformowano w oświadczeniu.

Oczywiście największym problemem może być sama podróż i zmiana strefy czasowej. Będzie to spore utrudnienie zwłaszcza dla piłkarzy. Sezon La Liga rusza 17 sierpnia. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie w Ameryce Północnej.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze