Marchisio opuszcza Juventus Turyn po 25 latach!

Piłka nożna
Marchisio opuszcza Juventus Turyn po 25 latach!
fot. PAP

Claudio Marchisio opuszcza Juventus Turyn po 25 latach. Włoch dołączył do ekipy "Starej Damy" w wieku siedmiu i od tego czasu tylko przez jeden sezon reprezentował barwy innego klubu. Na razie nie wiadomo, gdzie 32-latek będzie kontynuował karierę.

W 1993 roku siedmioletni wówczas Marchisio dołączył do szkółki piłkarskiej "Starej Damy". Przeszedł przez kilka młodzieżowych ekip, aż w sezonie 2004/2005 Fabio Capello włączył go do treningów z pierwszą drużyną. Zadebiutował w sierpniu 2006 roku w meczu Pucharu Włoch z Martiną. Od tego czasu rozegrał dla Juventusu 389 meczów, strzelił 37 goli i zaliczył 42 asysty. Jedyny raz opuścił Turyn w 2007 roku, kiedy został wypożyczony do Empoli.

 

W poprzednim sezonie nie zawsze potrafił wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie, w dwudziesty spotkaniach zanotował tylko jedną asystę. Kontrakt Marchisio wygasł 17 sierpnia, a 32-latek pożegnał się z klubem. Na razie nie wiadomo, gdzie od nowego sezonu będzie występował. Mówi się, że może przenieść się do klubu z MLS.

 

 

Ze "Starą Dama" wygrywał siedem razy Serie A, a czterokrotnie Puchar Włoch. W reprezentacji Włoch zagrał 55 razy i zdobył 5 bramek. Jest wicemistrzem Europy z 2012 roku.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze