UFC: Jotko wypadł z gali w Moskwie! Inny Polak chce go zastąpić

Sporty walki
UFC: Jotko wypadł z gali w Moskwie! Inny Polak chce go zastąpić
fot. Polsat Sport

Niestety Krzysztof Jotko (19-4, 5 KO, 2 SUB) nie wystąpi na wrześniowej gali UFC Fight Night w Moskwie. Polak miał się zmierzyć z Adamem Yandievem (9-0, 3 KO, 6 SUB), ale kontuzja spowodowała, że wypadł z karty walk. Co ciekawe na zastępstwo zgłosił się inny Polak.

Jotko to jeden z najdłużej występujących Polaków w największej organizacji MMA na świecie. Stoczył w niej dziesięć pojedynków, ale ostatnie trzy przegrał. W związku z tym pod znakiem zapytania stała jego przyszłość w amerykańskiej organizacji. Szansą na przełamanie serii miała być walka z niepokonanym Yandievem.

 

Jotko od jakiegoś czasu przygotowywał się do tego starcia. Wiadomo było, że trenował z mistrzem kategorii półśredniej, Tyronem Woodley'em i najprawdopodobniej podczas starcia z Amerykaninem doznał kontuzji.

 

 

Pierwszy o urazie Polaka poinformował portal lowking.pl, ale Polsat Sport potwierdził te doniesienia. Sam poszkodowany wydał już oświadczenie w mediach społecznościowych.

 

- Podczas treningów przeszło tydzień temu, doznałem kontuzji kolana. Podczas jednego z obaleń, noga zgięła mi się w nienaturalny sposób i... uszkodziła więzadła. Nie ma się co załamywać, bo nic nie dzieje się bez powodu.  W piątek przejdę operację, po której będę wiedział więcej. Trzymajcie kciuki, czekajcie na wieści. Pech nadal mnie prześladuje, ale uwierzcie mi, że się nie poddam - napisał polski średni.

 

 

Organizacja zapewne znajdzie zastępstwo dla jego rywala. Nieoczekiwanie do walki z Rosjaninem zgłosił się Maciej Różański, który zaproponował, że wejdzie do oktagonu za Jotkę.

 


Na gali w Moskwie wystąpi na pewno dwóch innych Polaków. Czołowy zawodnik kategorii półciężkiej amerykańskiej organizacji zmierzy się z Nikitą Krylovem. Drugą walkę w UFC stoczy również Marcin Prachnio. Jego rywalem będzie Magomed Ankalaev.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie