Fortuna 1 Liga: Raków Częstochowa minimalnie lepszy od Chrobrego Głogów

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów 1:0. Jedynego gola strzelił Karol Mondek. Podpieczni Marka Papszuna z dziesięcioma punktami są liderami w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Po czterech kolejkach ekipa Rakowa była liderem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Przed sobotnim spotkaniem aż dziewięć drużyn miało na swoim koncie siedem oczek. Piłkarze z Częstochowy w poprzedniej serii gier wygrali z Odrą Opole 1:0, Chrobry zaś przywiózł trzy punkty z Suwałk.

Świetnie w mecz weszli goście. Już w 14. minucie po bardzo ładnej, składnej akcji piłkę do siatki wpakował Mondek. Podopieczni trenera Papszuna ewidentnie złapali wiatr w żagle i tworzyli sobie kolejne sytuacje do podwyższenia. Swoje sytuacje mieli m.in. Miłosz Szczepański czy też Szymon Lewicki, który przewrotką chciał zaskoczyć bramkarza gości. 30-latek miał jeszcze kilka szans przed przerwą, ale gola nie zdołał strzelić.

Grzegorz Niciński po około kwadransie drugich 45 minut zdecydował się na trzy zmiany w swoim zespole. Tempo meczu nieco spadło, nie było już tak wielu okazji. W końcówce przycisnęli gospodarze, ale za wiele z tego nie wynikło. Minimalne, ale bardzo ważne zwycięstwo zapewniło ekipie Rakowa pozycję lidera tabeli Fortuna 1 Ligi. Chrobry z pięcioma punktami jest tuż nad strefą spadkową.

Chrobry Głogów - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: Mondek 14

Chrobry Głogów: Mateusz Abramowicz - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Marek Wasiluk, Jarosław Ratajczak - Szymon Nowicki (56. Rafał Maćkowski), Maciej Kona, Robert Mandrysz, Michał Borecki (62. Łukasz Zejdler), Serhij Napołow - Damian Kowalczyk (56. Konrad Kaczmarek)

Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra - Karol Mondek, Miłosz Szczepański (85. Adam Radwański), Petr Schwarz, Igor Sapała, Maciej Domański (74. Daniel Bartl), 23. Patryk Kun - Szymon Lewicki (90. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Borecki, Maćkowski - Niewulis

Garbarnia Kraków - ŁKS Łódź 3:2 (1:2)

Bramki: Tomasz Ogar 3, Jan Sobociński 54 (s), Krzysztof Kalemba 87 (k) - Jewhen Radionow 18, Patryk Bryła 29

GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:0 (1:0).

Bramki: Dominik Bronisławski 26, Adrian Błąd 62