Gala w Belfaście: Fury – Pianeta. Transmisja w Polsacie Sport oraz Polsacie Sport News

Sporty walki
Gala w Belfaście: Fury – Pianeta. Transmisja w Polsacie Sport oraz Polsacie Sport News
fot. PAP

W późny sobotni wieczór kibiców sportów walki czekają wielkie emocje związane z Galą Boksu w Belfaście, gdzie dojdzie do wielu bardzo ciekawie zapowiadających się pojedynków. Wśród nich Tyson Fury (26-0, 19 KO) skrzyżuje rękawice z Francesco Pianetą (35-4-1, 21 KO). Transmisja z tego wydarzenia w Polsacie Sport oraz Polsacie Sport News.

Na Windsor Park w Belfaście fani boksu zawodowego ostrzą sobie apetyty na starcie Fury’ego z Pianetą. Ten pierwszy w swojej poprzedniej walce, która miała miejsce w czerwcu tego roku, pokonał Sefera Seferiego. Jego sobotni rywal pojedynkował się ostatnio z Petarem Milasem, który okazał się od niego lepszy. Warto zaznaczyć, że zarówno Fury oraz Pianeta rywalizowali z Władimirem Kliczką. Olbrzym z Wilmslow zdołał pokonać Ukraińca, natomiast Włoch przegrał z nim w 6. rundzie przez techniczny nokaut.

 

Na piątkowym ważeniu Fury wzniósł się na poziom 117 kilogramów. Jeszcze dwa miesiące temu jego licznik wynosił ponad 125 kilogramów, toteż różnica jest widoczna. Pianeta osiągnął „tylko” 115,5 kilogramów. Brytyjczyk jest pewny swojej wygranej. - Jest niebezpieczny, ale to ja jestem najlepszym ciężkim w historii. Pokonam go. Zręsztą nie tylko jego, ale również innych - Anthony'ego Joshuę, Deontaya Wildera, każdego buma. Dla mnie wszyscy są bumami. Jeśli Pianeta mnie pokona, to przeczołgam się po ringu i ucałuje jego stopy - powiedział "Olbrzym z Wilmslow", zaostrzając jedynie atmosferę przed walką.

 

W stolicy Irlandii Północnej będziemy świadkami jeszcze innych interesujących batalii. W walce o pas federacji WBC w kategorii muszej zmierzą się Cristofer Rosales (27-3, 18 KO) oraz Paddy Barnes (5-0, 1 KO). Dla tego drugiego będzie to szansa występu przed własną publicznością. – Walka o pas WBC u siebie w domu, gdzie Irlandia jest zielona, pas jest zielony, my strój jest zielony, wszystko jest zielone, to zarazem składa się w całość. Dla mnie to jak znak. Wiem, że wygram. To zostało wykute na kamieniu i wiem, że się wydarzy – przyznał.

 

Z kolei o tytuł mistrza świata WBO w wadze piórkowej powalczą Carl Frampton (25-1, 14 KO) i Luke Jackson.

 

Karta główna (Polsat Sport News):

o pas tymczasowego mistrza kategorii piórkowej WBO, 12 rund:
Carl Frampton (25-1, 14 KO) - Luke Jackson (16-0, 7 KO)

kategoria ciężka, 10 rund:
Tyson Fury (26-0, 19 KO) - Francesco Pianeta (35-4-1, 21 KO)

kategoria musza, 12 rund:
Paddy Barnes (5-0, 1 KO) - Cristofer Rosales (27-3, 18 KO)

TV floater:*
kategoria półśrednia, 6 rund:
Lewis Crocker (6-0, 6 KO) - William Warburton (26-137-10, 5 KO)

 

*TV floater - pojawi się w transmisji w przypadku szybkich rozstrzygnięć w pozostałych walkach 

 

Transmisja gali Fury - Pianeta w sobotę w Polsacie Sport od godz. 22:30 i Polsacie Sport News od godz. 20:45.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie