Kolejne zwycięstwo Lechii Gdańsk. Tym razem w Zabrzu

Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 0:2 w wieczornym sobotnim meczu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

Oba zespoły wcześniej nie doznały porażek w tym sezonie i zapewne ich piłkarze marzyli o przedłużeniu tej serii. Cel zrealizowali goście. Gdańszczanie od początku spotkania częściej budowali akcje ofensywne. Nie potrafili ich jednak skutecznie sfinalizować. Udało się im to w 23. minucie, kiedy po płaskim strzale Karola Fili własnego bramkarza zmylił obrońca zabrzan Paweł Bochniewicz.

Szybko mógł wyrównać Igor Angulo, ale po jego „główce” dobrze interweniował Duszan Kuciak. Gol padł po drugiej stronie boiska. Patryk Lipski trafił w słupek z rzutu wolnego, a formalności z bliska dopełnił nadbiegający Flavio Paixao.

Gospodarze nie potrafili do przerwy rozmontować gdańskiej defensywy. Podopieczni trenera Piotra Stokowca momentami nie przebierali w środkach, czego efektem było pięć żółtych kartek, pokazanych im w pierwszej połowie przez sędziego.

Po wznowieniu gry znów pierwsi zaatakowali przyjezdni i interweniować musiał Tomasz Loska. Choć zabrzańscy kibice nie żałowali gardeł dopingując miejscowych piłkarzy, to nie mieli powodów do radości. Ataki ekipy trenera Marcina Brosza nie przynosiły wielkiego zagrożenia dla bramki Duszana Kuciaka. Z kilkoma uderzeniami z daleka golkiper gdańszczan sobie poradził.

W końcówce goście skupili się na obronie wyniku, debiut w barwach Lechii „zaliczył” napastnik Artur Sobiech.

Górnik przegrał pierwszy raz w sezonie, a kończył spotkanie w dziesiątkę, bo na noszach opuścił boisko Szymon Żurkowski, a limit zmian był już wyczerpany.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:2 (0:2)

Bramki: Bochniewicz 23 (s), Paixao 33

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Kacper Michalski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Daniel Smuga (61. Adam Ryczkowski), Szymon Matuszek (80. Konrad Nowak), Maciej Ambrosiewicz (37. Daniel Liszka), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila (73. Mateusz Lewandowski), Michał Nalepa, Steven Vitoria, Filip Mladenovic - Flavio Paixao, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin (80. Artur Sobiech) - Jakub Arak (69. Michał Mak)

Żółte kartki: Fila, Nalepa, Kubicki, Łukasik, Lipski, Kuciak, Mak

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 14 087