Ligue 1: Remis drużyny Glika, debiut Kurzawy w Amiens

Piłkarze AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowali u siebie z Lille 0:0 w sobotnim meczu 2. kolejki francuskiej ekstraklasy. Rafał Kurzawa zadebiutował w Amiens SC, a jego zespół przegrał u siebie z Montpellier 1:2. Liderem jest Paris Saint-Germain.

Monaco, które w dwóch kolejkach zgromadziło cztery punkty, miało szansę na zwycięstwo w starciu z Lille, ale w 69. minucie Kolumbijczyk Radamel Falcao nie wykorzystał rzutu karnego. Glik rozegrał całe spotkanie.

Od 71. minuty w barwach Amiens zagrał natomiast Kurzawa, dla którego był to debiut we francuskiej ekstraklasie. Były piłkarz Górnika Zabrze wszedł na boisko w momencie, gdzie jego zespół przegrywał 0:2 z Montpellier HSC. Ostatecznie gospodarze zdołali zdobyć tylko jedną bramkę - w 82. minucie z rzutu karnego. Jej autorem był Senegalczyk Moussa Konate, który zagrał na mundialu w końcówce meczu z Polską, wygranym przez reprezentację z Afryki 2:1.

Niespodzianki nie było w Guingamp, gdzie gospodarze - chociaż prowadzili do przerwy 1:0 - przegrali z broniącym tytułu Paris Saint-Germain 1:3. Najpierw wyrównał z rzutu karnego Brazylijczyk Neymar, a w końcówce dwie bramki zdobył mistrz świata Kylian Mbappe.

Paryżanie z kompletem punktów i dzięki najlepszemu bilansowi bramek prowadzą w tabeli Ligue 1.