Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy. 4:0 z Kamerunem

Komplet publiczności w Ostrowcu Świętokrzyskim zobaczył wyraźne i pewne zwycięstwo Polski z Kamerunem 4:0. Obydwa zespoły to uczestnicy wrześniowych mistrzostw świata.

Bardzo długo nasza drużyna wchodziła w pierwszego seta. Kamerun rozpoczął w najsilniejszym zestawieniu i z ogromną wolą rewanżu za wczorajszą przegraną 1:3.Ambicja rywali nieco zaskoczyła ekipę Vitala Heynena, który zdecydował, że w składzie pojawili się zawodnicy wczoraj nieobecni – Dawid Konarski i Artur Szalpuk. Biało-czerwoni rozpoczęli skuteczny pościg na finiszu seta (20:20) i od tego momentu zaczęła się… męska gra, a że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą, więc nasi ku wielkiej satysfakcji kibiców zwyciężyli do 29.

Początek drugiej partii ustawiła zagrywka Mateusza Bieńka i czujność naszego bloku. W rezultacie Polacy wyszli na prowadzenie 11:5 i konsekwentnie powiększali przewagę grając bardzo równo i regularnie. Równie regularny w polu zagrywki był Bieniek, może już je tak seriami, ale zawsze przyjmujący Kamerunu mieli strach w oczach, kiedy serwował nasz środkowy. Do tego poziomu dostosowali się i pozostali koledzy Bieńka, w rezultacie zwyciężyli do 17.

W trzeciej partii za przyjęcie odpowiadali Michał Kubiak i Bartosz Kwolek, a na rozegraniu stawił się Fabian Drzyzga, natomiast atak przejął Bartosz Kurek. Te zmiany ni zmieniły obrazu gry. Polska drużyna prowadziła wyraźnie i dominowała absolutnie. Trener gości też rotował składem, ale w wypadku Kamerunu to nie dawało pozytywnych skutków. Efekt kolejny wygrany set przez Polaków, do 16.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami trenerów rozegrano czwartą partię. Nieco rozluźniona drużyna Vitala Heynena nie zaczęła tak efektywnie, jak w poprzedniej odsłonie, ale doszła rywali przy stanie 11:11. Potem kapitalne zagrywki Bartosza Kwolka pozwoliły naszym siatkarzom oddalić się na trzy punkty. Rywale jednak skwapliwie wykorzystywali niedociągnięcia w grze polskiej ekipy i wyrównali (15:15). Kiedy jednak zaczęły się harmonizować zagrywka i blok Polaków rywale już niewiele mogli wymyślić. Polacy wygrali do 20.

Polska – Kamerun 4:0 (31:29, 25:17, 25:16, 25:20)

Polska: Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek (L) – Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek

Kamerun: Ahmed A. Mbutngam, Jean-Patroce Ndaki Mboulet, Sem Dolegombai, Nathan Wounembaina,, Didier Sali Hile, Yvan Kody Bitjaa, Alain Kamto Fossi (L) – David Feughoud, Yvan Ebouma Moto, Bana Hassana, Jean-Pierre Ndongo, Cirille Ongolo Mayam

BA, Polsat Sport, pzps.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska - Kamerun 3:0

24:20 Koniec!

24:19 Piłka setowa.

22:17 Wzrasta przewaga "Biało-Czerwonych".

17:15 Polacy objęli prowadzenie.

15:12 Przerwa.

14:12 As serwisowy.

12:13 Kameruńczycy poza boisko.

12:12 Skutecznie Polacy.

8:11 Challenge w toku.

8:10 Kameruńczycy nie oddają prowadzenia.

6:8 Przerwa techniczna.

6:6 Remis.

4:6 Czyżby Kamerun miał wygrać honorowego seta?

2:4 Kameruńczycy na prowadzeniu.

25:16. Oficjalnie cały mecz 3:0, ale czeka nas jeszcze jedna partia.

Polska - Kamerun 2:0

24:15 Piłka setowa.

21:14 Kameruńczycy bardziej agresywni.

20:11 "Biało-Czerwoni" z coraz większą przewagą.

19:10 Kameruńczycy w aut.

17:10 Ładna akcja Kameruńczyków.

17:9 Błędy własne Kameruńczyków.

16:9 Dobra robota "Biało-Czerwonych".

14:8 Jeden z Kameruńczyków wykorzystał swoje nieprzeciętne warunki fizyczne.

13:5 Świetnie Wojtaszek.

11:5 Udany blok "Biało-Czerwonych'.

10:4 Na sześć punktów odskoczyli Polacy.

20:13 Kameruńczycy po bloku.

19:12 Powiększa się przewaga Kameruńczyków.

14:10 Kolejny uciułany punkt przez Kameruńczyków.

13:8 Gonią Kameryńczycy.

13:7 Bardzo pewnie Polacy.

11:5 Kameruńczycy bezradni.

10:5 Wyraźna przewaga.

9:5 Już czteropunktowe prowadzenie Polaków.

26:27 I znów Kameruńczycy przed szansą.

26:26 Trzecia piłka setowa zmarnowana przez Kameruńczyków.

25:25 Wyrównanie.

25:24 Kamerun o krok od zwycięstwa w secie.

18:21 Challenge w toku.

16:20 Kamerun ciągle nam ucieka o te kilka oczek.

15:19 Kameruńczycy poza boisko.

13:18 Kolejny punkt "Biało-Czerwonych".

12:17 Świetny blok Szalpuka.

11:17 Vital Heynen ma nad czym myśleć.

11:16 Druga przerwa techniczna.

10:15 Polacy nieco nadgonili.

6:12 Cóż za skończenie jednego z Kameruńczyków.

6:10 Świetna przesunięta w wykonaniu Mateusza Bieńka.

5:10 Kolejne świetne zagranie przyjezdnych z Afryki.

5:9 Kamerun zyskał dużą przewagę.

4:8 Pierwsza przerwa techniczna w dzisiejszym spotkaniu.

5:6 Polacy gonią!

3:4 Kameruńczycy poza boisko.

2:3 Blok  Kameruńczyków.

2:0 Kameruńczycy przestrzelili.

1:0 Śliwka!

0:0 Rozpoczynamy drugi sparingowy mecz Polska - Kamerun. W piątek w stosunku 3:1 lepsi byli "Biało-Czerwoni". Dziś dwa sety gramy jedym składem, dwa sety innym.

Hymny!

Już za chwilę rozpocznie się mecz z Kamerunem, który będzie stanowił dla Polski bardzo ważny krok w przygotowaniach do mundialu, podczas którego "Biało-Czerwoni" będą bronili tytułu mistrza świata.

A tutaj terminarz niezwkle ważnej w kontekście przygotowań do MŚ imprezy:

Memoriał Wagnera 2018: Terminarz i plan transmisji

W dniach 24-26 sierpnia w Tauron Arenie Kraków zostanie rozegrany XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Dla siatkarzy czterech reprezentacji będzie to najważniejszy sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji meczów XVI Memoriału Wagnera. Reprezentacje Polski, Francji, Rosji oraz Kanady zaprezentują się w tegorocznej edycji Memoriału Wagnera.

Ciekawostka:

Piłkarski mundial to za mało! Rosja chce kolejną imprezę!

O tym mówiło się już od jakiegoś czasu, ale teraz oficjalnie należy potwierdzić, że Rosja jest zainteresowana organizacją mistrzostw świata w 2022 roku w siatkówce mężczyzn. Obecnie oficjele Sbornej są na etapie rozmów z przedstawicielami FIVB, a także planują wybór miast, które miałyby gościć reprezentacje z całego globu.

Piątkowy mecz między obiema reprezentacjami zakończył się zwycięstwem Polaków 3:1.

Polacy lepsi od Kamerunu w pierwszym sparingu przed MŚ!

Reprezentacja Polski pokonała Kamerun 3:1 (25:20, 25:23, 26:28, 25:19) w meczu towarzyskim rozgrywanym w Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sobotę oba zespoły zmierzą się jeszcze raz. Transmisja meczu w Polsacie Sport. Ostatnie starcie z ekipą z Afryki Polacy zagrali na mistrzostwach świata w 2014 roku.

Witamy w relacji na żywo z meczu towarzyskiego Polska - Kamerun, który o godz. 20:00 rozpocznie się w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO w Ostrówcu.