Hajto podważa umiejętności Carlitosa? "Co zrobił przed przyjściem do Wisły?"

Piłka nożna

Osoba Carlitosa była jednym z tematów rozmowy w pierwszym w tym sezonie odcinku Cafe Futbol. Tomasz Hajto wypowiedział się o nowym napastniku Legii w ostrych słowach, natomiast Bożydar Iwanow i Roman Kołtoń starali się bronić piłkarza mistrza Polski.

Tomasz Hajto: Każdy piłkarz ma inny okres przygotowawczy, ale na koniec w zagranicznej lidze piłkarz ma siłę do biegania.  Nawet mimo tego, że różni trenerzy mają różne sposoby na przygotowanie fizyczne graczy. Jeden chce mieć mniej sparingów, drugi więcej...

Michał Probierz: Co do przygotowania fizycznego - my za dużo o tym gadamy. Dajemy często alibi. Jeżeli popatrzymy na to ile biegają zawodnicy w polskiej lidze, to widzimy, że nie odstają od zawodników z zagranicy. Chodzi o kwestie piłkarskie, przyjęcie piłki, operowanie nią. To są podstawowe rzeczy. Nikogo na zachodzie nie obchodzi co ty robisz poza tym, czy ty pójdziesz na siłownię czy gdzieś indziej...

Tomasz Hajto: Ty masz być w sobotę gotowy do tego, żeby biegać...

Bożydar Iwanow: Ale nie mów mi, że Carlitos, który potrafi  przyjąć i strzelić, a do tego został królem strzelców Ekstraklasy, nagle przestał się przejmować?

Tomasz Hajto: Ale jedna rzecz - pokaż mi co zrobił Carlitos zanim zaczął grać w Wiśle. Nigdy nie oceniaj zawodnika po jednym sezonie, i to w lidze polskiej.

Bożydar Iwanow: 24 bramki jednak zdobył...

Tomasz Hajto: No to zobaczymy, kiedy mu się taki drugi sezon powtórzy. W Wiśle czuł się bardzo dobrze, został wypromowany na wielką gwiazdę... Ile on ma lat?  27. Gdzie był wcześniej? Nadal ma umiejętności, ale na dzisiaj lepiej w Legii wygląda Kante. Natomiast nie widziałem, żeby Carlitos dostał prawdziwą szansę w Warszawie, żeby zagrał tam od pierwszej do ostatniej minuty. Słyszałem tylko jedną rzecz, docinkę od kolegi z drużyny, że Legia to nie jest Wisła Płock czy Wisła Kraków. Ja tylko tyle na dzień dzisiejszy zobaczyłem.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze